اساسنامه تأسیس «مرکز اصلاحات سلامت» تصویب شد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر. یونس پناهی با اعلام این خبر گفت: مرکز نوآوری سلامت نهادی است که با ایجاد فرصت های همکاری و همکاری، زمینه ای را برای تبادل نظر و شکل گیری ایده های جدید بین معلمان، دانش آموزان و سایر دست اندرکاران محیط نوآوری سلامت فراهم می کند. با این گروه زمینه را برای توسعه نوآوری فراهم می کند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت بهداشت گفت: بر اساس نیاز کشور به منظور جذب ایده‌های خلاق و تکمیل زنجیره اطلاعات با ایجاد زیرساخت‌ها و محیطی کارآمد در این مراکز به توسعه و فروش محصولات بهداشتی راه‌اندازی شد.

وی با بیان اینکه توسعه تحقیقات و فناوری سلامت در کشور مستلزم همه عناصر این محیط است، گفت: این محیط باید از مرحله اول که تدوین ایده های علمی است مثمر ثمر باشد.-فناوری و نوآوری تا آخرین مرحله محصولات و فناوری مبتنی بر دانش هسته‌های فناوری می‌توانند این ایده‌ها را در مراکز نوآوری سلامتی که هدف آنها برآورده کردن نیازهای بهداشتی کشور است، پرورش دهند.

پناهی به چرخه ورود و خروج گروه های جدید از مرکز نوآوری سلامت اشاره کرد و گفت: این مرکز در مرحله اول برای جذب گروه جدید سالی دو بار به مدت یک ماه جلسات ایده پردازی برگزار می کند. در این فرآیند گروه‌های نوآور باید ایده‌هایی را متناسب با چالش‌های نوآوری سلامت در کشور توسعه دهند تا از بین ایده‌های جدید بهترین ایده‌ها را انتخاب کرده و به تیم‌های تولیدی فضا برای ورود به مرکز بدهند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت افزود: در فاز مفهوم سازی که یک دوره 6 ماهه است خدماتی از قبیل مشاوره، منتورینگ و آموزش برای تیم سازی و تقویت گروه جدید ارائه می شود. گام اول. ایده بگیرید و یک طرح تجاری تهیه کنید موفقیت ایده به مرحله بعدی یعنی دوره اجرا می انجامد.

وی افزود: این فرآیند نیز 6 ماه به طول می انجامد و در این مدت سرمایه اولیه را جذب کرده و با استفاده از آن و سایر مواد دریافتی فرصت نمونه سازی از محصولات یا خدمات را خواهیم داشت. در این بین گروه نوآوری می تواند کنترل های لازم را برای اخذ تاییدیه فنی و آزمایشگاهی انجام دهد.

پناهی از فاز بازاریابی به عنوان فاز نهایی یاد کرد و گفت: هدف اصلی این دوره یک ساله معرفی محصول یا خدمات گروه جدید سلامت به بازار است. گروه های نوآور برای شرکت در نمایشگاه ها، بازارهای ملی، منطقه ای و بین المللی و همچنین آمادگی های لازم برای معرفی مراکز توسعه و همچنین جذب سرمایه از شرکت های بزرگ و سرمایه دار و یا توانایی فروش دانش فنی حمایت می شوند. . به

وی خاطرنشان کرد: تولید علمی ابزاری ضروری برای دانشگاه ها و پژوهشگاه هاست، اما تنها آغاز راه است. گام بعدی تبدیل دانش تولید شده به رفتار علمی برای حل مشکلات مردم است. علم باید به محصول علمی تبدیل شود تا مردم از آن استفاده کنند.