از مهارت های دانشگاهی برای توسعه کشور و حل مشکلات استفاده می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمد حسینی جمعه شب در نشست با مسئولان هیات علمی و دانشگاهی استان بوشهر اعلام کرد: هفتمین نشست انجمن فرهنگستان های اسلامی ایران با شعار تحول، اطلاع رسانی، تولید هفته آینده در تهران برگزار می شود. و دانش پایه

وی تاکید کرد: سند تغییر دولت در رشته های مختلف رتبه 37 را کسب کرده است و در این راستا دانشگاه باید در راس برنامه سند تغییر دولت قرار گیرد و پیشگام باشد.

معاون امور مجلس رئیس جمهور دانشگاه را یکی از منابع فکری مهم دولت برشمرد و افزود: دانشگاه ها نقش مهم و اساسی در توسعه جامعه دارند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی(ره) تاکید کرد: امام راحل در سال 1323 مسئله حکومت اسلامی را مطرح کردند و ادامه این راه منجر به انقلاب شد.اسلام.

حسینی با تاکید بر لزوم معرفی شخصیت امام راحل از طرق مختلف در جامعه به ویژه دانشجویان، اظهار داشت: معرفی شخصیت امام راحل نقش مهمی را اساتید دانشگاه دارند.

وی با بیان برخی از ویژگی های امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: امام راحل از نظر سیاسی، فقهی، عرفانی، فلسفی، انقلابی، مجاهدتی، شجاعت، ویژگی های متفاوتی داشتند.

معاون امور مجلس در ادامه به بعد علمی امام راحل پرداخت و گفت: امام خمینی (ره) در سن 27 سالگی به تدریس دروس علمی مانند فلسفه، فقه و حکومت پرداختند و کتاب های مختلفی در این باره منتشر کردند.

حسینی با اشاره به اینکه امام راحل در تقوا، عرفان، معرفت، اخلاق و سایر رشته های فلسفی و علمی جایگاه والایی داشتند، گفت: باید شخصیت امام راحل را به نسل جوان از جمله طلاب منتقل کرد.