از فرصت های حج برای هدایت جهانی استفاده شود – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید کاظم نورمفیدی روز یکشنبه در خطبه عید قربان گرگان اظهار داشت: دهم ذی الحجه یکی از روزهای مهم مسلمانان است که خداوند آن را روز عید و شادی برای همه قرار داده است. . مسلمان.

نماینده ولی فقیه در گلستان با استناد به آیات قرآن کریم گفت: از مکه به عنوان اولین خانه ای که برای همه مردم ساخته شده یاد می شود و خداوند حج را خانه ای پربرکت نامیده است.

نورمفیدی افزود: عید قربان عید بندگی خداست. حضرت ابراهیم (ع) با پشت سر گذاشتن امتحانات و مصائب الهی به بالاترین مقام خدمت رسانی رسید که به قتل اسماعیل (ع) ختم شد.

امام جمعه گرگان تشریح کرد: برگزاری مراسم آزادسازی کافران خلاف دیکتاتورها و مستکبرین است که مصالح دنیا را از بین می برند و نباید از مناسک حج حذف شود.

وی تاکید کرد: فریاد توحید و رهایی ملحدین باید از خانه کعبه بیرون بیاید و از توانایی حج برای حکومت بر جهان بهره مند شود.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با ابراز تأسف از تفکیک حقایق حج در بین مسلمانان یادآور شد: امیدواریم روزی حج به همان جا بیاید که حضرت ابراهیم (ع) در حال حاضر می تواند پاک باشد. مشرکان در حج، بهره مندی از حج برای ایرانیان محدود و انجام می شود که امیدوارم گسترش یابد.