از راه اندازی مزارع گردشگری کشاورزی حمایت می شود – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر علی اصغر شالبافیان وی صبح پنجشنبه در جشنواره ملی زرشک که در روستای افین شهرستان زیرکوه برگزار شد، گفت: ابتدا از همه کسانی که در برگزاری این جشن من شرکت کردند تشکر می کنم.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: خراسان جنوبی استعدادهای گردشگری زیادی دارد که مغفول مانده است.

شالبافیان وی با بیان اینکه در بین مسئولان خراسان جنوبی تمایل جدی برای تقویت صنعت گردشگری وجود دارد، افزود: نمونه آن استقبال از زائران پاکستانی امام رضا (ع) است.

وی افزود: ضعف زیرساخت ها و لزوم تقویت یکپارچگی و آگاهی دو چالش بزرگ پیش روی خراسان جنوبی در حوزه گردشگری است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: 1213 رویداد مشابه جشنواره زرشک وجود دارد که تعدادی از آنها در تقویم ملی ثبت شده است.

شالبافیان وی گفت: تلاش ما این است که جشنواره زرشک در تقویم رویدادهای کشوری ثبت شود.

وی با اشاره به اینکه این فعالیت ها بخشی از همکاری با وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: با ایجاد مزرعه گردشگری با همکاری جهاد کشاورزی در تلاش هستیم تا گردشگری کشاورزی را توسعه دهیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یادآور شد: تاکنون مجوزهای متعددی برای ایجاد مزارع گردشگری در خراسان جنوبی صادر شده است که برای حمایت از آنها و تسهیل آن اقداماتی انجام خواهیم داد.

شالبافیان وی ادامه داد: در حال حاضر چندین جشنواره ملی در کشور برگزار می شود که به دلیل اهمیت جغرافیایی، جغرافیایی و اقتصادی، شرکت در جشنواره زرشک پذیرفته شد.من.