ارمغانی: در آزادی احساس گمراهی کردیم/هنوز به صعود امیدواریم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم های ملی ایران و چین در پنجره پنجم مقدماتی جام جهانی امروز در سالن آزادی برگزار شد و تیم ملی کشورمان با نتیجه 81 بر 72 شکست خورد.

سعید ارمغانی پس از پایان بازی با تمجید از عملکرد تیم ملی بسکتبال چین و تبریک به مربیان و بازیکنان این تیم، خاطرنشان کرد چینی ها سه شوت بزرگ انجام دادند. ما واقعاً انتظار داشتیم که برنده شویم، اما این اتفاق نیفتاد.

وی با بیان اینکه می دانیم چین در بسکتبال انرژی زیادی مصرف می کند، ادامه داد: به همین دلیل چینی ها در لیگ های ملی و بین المللی تا این حد پیشرفت کرده اند.

سرپرست تیم ملی بسکتبال درباره حامد حدادی و نحوه کنترلش توسط چینی ها فاش کرد: حامد در لیگ چین بازی می کند پس چینی ها واقعا او را می شناسند مرد است. تیم ملی چین با اشتباهات زیادی حامد را کنترل کرد اما بسیاری از اشتباهات از دست رفت.

ارمغانی یادآور شد: تیم ملی چین در آخرین دقیقه بازی سه شوت مرگبار داشت و با کمک آنها بازیرا را شکست داد.

وی با نگاهی به دیدارهای باقی مانده تیم ملی در جام جهانی گفت: سه بازی در پیش داریم که البته دیدار با استرالیا امکان پذیر نخواهد بود. و ژاپن در خانه

سرپرست تیم ملی بسکتبال همچنین به حضور تماس گیرندگان چینی در سالن اشاره کرد و گفت: واقعیت این است که ما از سالن ایزدی خیلی احساس انزوا می کردیم، حتماً روی این کار ما تأثیر گذاشته است. با این حال بازیکنان شجاعانه بازی کردند و تمام تلاش خود را کردند.

وی با تاکید بر اینکه باید بدانیم در بازی برد و باخت وجود دارد، به امتناع استرالیا از سفر به ایران اشاره کرد و افزود: چین امشب در تهران با 200 تماشاگر بازی کرد، استرالیا از بازی با ایران خودداری کرد، دلیلی هم ندارد، امیدوارم فیبا فیبا باشد. تصمیم خوبی خواهد گرفت و بازی برای ما خواهد بود.

سرپرست تیم ملی بسکتبال در پایان به تشریح عملکرد داوری پرداخت و گفت: در یکی دو صحنه چینی ها دو اشتباه کردند اما داور ندیدو عجیب بود. امیدوارم اگر داور اشتباه کرده، ناخواسته بوده است.