اردوغان: شمال سوریه یک منطقه حفاظت شده در ترکیه است! خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، رئیس جمهور ترکیه در بیانیه ای پیوستن این کشور به خاک سوریه را تایید کرد.

رجب طیب اردوغان در جریان نشست مشورتی حزب عدالت و توسعه (AKP) در آنکارا اعلام کرد که کشورش با اقدامات جدید به اجرای دقیق خط امنیتی در مرز جنوبی (شمال سوریه) ادامه خواهد داد.

رئیس جمهور ترکیه با 30 کیلومتر مرز با سوریه تماس گرفت و گفت نمی خواهد کسی در آنجا مزاحمتی برای ما ایجاد کند و ما علیه آن اقدام خواهیم کرد.

اردوغان به حملات مکرر به سوریه و عراق از طریق اعتراضات ادامه می دهد سپر فرات، 8 شاخه زیتون، چشمه صلح، سپر فرات و قفل این کشور اعلام کرده است که قصد دارد گذرگاه تروریستی را که در مرز جنوبی کشور ساخته خواهد شد، منهدم کند.

این اولین بار نیست که اردوغان در توجیه خشونت ترکیه در خاک سوریه اظهاراتی می کند. EFA رئیس جمهور اعلام کرده است که کشورش طرح خود را برای ایجاد منطقه امن در 30 کیلومتری شمال سوریه اجرا خواهد کرد. اردوغان اخیراً بدون اشاره به نقض منشور سازمان ملل از سوی آنکارا گفت: ما وارد مرحله جدیدی از ایجاد منطقه امن در شمال سوریه شده‌ایم.!

ارتش ترکیه در روزهای اخیر با لشکرکشی به شمال سوریه و انتقال تسلیحات سنگین به این منطقه در حال تدارک عملیات جدیدی است که به تعدادی از اهداف دست خواهد یافت..