اردن: به تلاش خود برای تسهیل پروازهای بین صنعا و امان ادامه می دهیم – مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، هیثم ابوالفول، سخنگوی وزارت امور خارجه اردن، گفت که به تسهیل سفرهای هوایی بین کشورها ادامه خواهد داد. سنا و امان ادامه داد.

بر اساس این گزارش، سخنگوی وزارت امور خارجه اردن در آن زمان گفته بود که آتش بس میان طرف های یمنی تمدید نخواهد شد. متاسفم خیر

ابولفول وی همچنین گفت: آتش بس که اولین بار در دوم آوریل اجرا شد و دو بار تمدید شد، باعث کاهش رنج و مشکلات مردم یمن می شود. عرضه در کمک های بشردوستانه شرکت کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اردن افزود: اردن متعهد به تلاش برای پایان دادن به بحران یمن از طریق راه حل سیاسی بر اساس ملاحظات موجود است که به بحران پایان می دهد و وحدت، ثبات و تمامیت ارضی یمن را تضمین می کند و حل و فصل می کند. موضوع. و رنج مردم یمن و پاسخ به خواسته های آنها مبنی بر اینکه تشکیلات حامی صلح و امنیت هستند.

وی همچنین به ابتکار اردن برای تسهیل برقراری پروازهای هوایی بین آنها ادامه داد سنا و امان اصرار کرد.

لازم به ذکر است که از دوم آوریل 2022 آتش بس انسانی و نظامی در یمن با میانجیگری سازمان ملل بین طرف های درگیر در جنگ یمن برقرار است.

از زمان برقراری آتش بس، هانس گروندبرگ، فرستاده سازمان ملل متحد در امور یمن، سفرهای متعددی به صنعا و مسقط داشته است تا با هر دو طرف بحران یمن دیدار و از تمدید آتش بس به آنها اطلاع دهد.

تلاش‌های او در ماه‌های اخیر دو بار موفقیت‌آمیز بوده است و آتش‌بس دو ماهه که در آوریل آغاز شد، به مدت شش ماه ادامه خواهد داشت.

در آخرین دور این مذاکرات، مذاکراتی که روز یکشنبه 2 اکتبر (10 مهرماه) به پایان رسید قرار بود برای دو ماه دیگر تمدید شود، اما عدم توافق دو طرف نتیجه داد. فسخ تا کنون تمدید نشده است.

پس از تمدید نشدن آتش بس، هانس گروندبرگ فرستاده سازمان ملل متحد اعلام کرد که به تلاش ها برای تمدید آتش بس در روزهای آینده ادامه خواهد داد تا این توافق ادامه یابد، که از شدت جنگ در یمن کاسته است.