اردبیل نیازمند یک پروژه تحقیقاتی موثر و کارآمد است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، کاظم دبیر دبیر کارگروه منطقه ای آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل عصر شنبه از ارسال موضوعات متعددی در قالب طرح های پژوهشی و مطالعاتی به آموزش و پژوهش خبر داد. دبیرخانه کارگروه سال جاری که پذیرفته شد در نهایت امیدواریم شاهد روند انجام این طرح های پژوهشی و مطالعاتی باشیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و علمی محور این طرح ها هستند، گفت: از مجموع 99 عنوان پژوهشی ارسالی از سوی 24 نهاد استانی، 49 طرح پژوهشی تصویب و برای اجرا به دستگاه های مرتبط با دولت ارسال شد.

وزیر توسعه مواد معدنی استانداری اردبیل اعلام کرد: متأسفانه در سال‌های اخیر اکثر پروژه‌های تحقیقاتی دولتی در کتابخانه‌های ادارات، دانشگاه‌ها و مراکز علمی تحقیقاتی با تخصص و پشتیبانی ورشکست شده‌اند. از این پروژه باید برای حل مشکلات سرزمینی و حل گره ها استفاده کرد و از آن بهره ببریم.

دبیر کل کشور افزود: اسناد استانی تهیه و جمع آوری شده در سال های اخیر باید محور اصلی اجرای این طرح های تحقیقاتی باشد تا گام های موثری برای رفع مشکلات مردم و تقویت زیرساخت ها و فرآیندهای کاری برداشته شود. پیشرفت و توسعه در قلمرو.

وی در سخنانی دیگر خاطرنشان کرد: اگرچه اعتبارات تحقیق و پژوهش محدود است، اما بهتر است این منابع صرف انجام پروژه های آموزشی و پژوهشی منحصر به فرد شود تا 2، 3 پروژه تحقیقاتی موفق و پیشرو در حل مشکلات سرزمینی در ابعاد مختلف کشف شود.

معاون توسعه منابع انسانی رئیس جمهور در دولت اردبیل کیفیت اجرای این طرح ها را با تکیه بر الگوی پژوهشی و مطالعاتی صحیح و شایسته یادآور شد و افزود: امسال تلاش می کنیم میوه ها و محصولاتی در ابعاد مختلف تولید کنیم. این پروژه های تحقیقاتی در حل مشکلات سرزمینی دارند و ما می توانیم از این توانایی بیشتر و بهتر استفاده کنیم.