ارتقای کیفیت نان در گناوه ضروری است / بازرسی دقیق و مستمر باشد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان


به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی سافاری وی عصر دوشنبه در جلسه جمعی از کارگران آرد و نان شهرستان گناوه با بیان اینکه نان یکی از مهم ترین خوراکی های سفره های مردم است، گفت: نان به سلامت و غذای مردم بستگی دارد و باید مصرف شود. مراقبت از. برگرفته از این صحنه

فرماندار گناوه با تاکید بر اینکه نگاه ها باید در ارائه خدمات به مردم بالا باشد، افزود: هر یک از اعضای کارگروه باید تلاش کنند با توجه به وظایفی که قانون برای آن ها در نظر گرفته خدمات بهتری به مردم ارائه کند.

وی با تاکید بر نظارت هر چه بیشتر بر کار نانوایان گفت: در سیستم توزیع آرد و مشکل نانوایی باید کد کنترلی ویژه ای برای کنترل مستقیم استاندار در صورت امکان تعریف شود تا نظارت دقیق شود. مسئله. و دنبال کرد.

سافاری وی گفت: بازدیدهای میدانی، نظارت دقیق و نظارت منظم بر نانوایی از نظر بهداشتی، سلامت، کیفیت و کیفیت نان باید در دستور کار کارگروه آرد و نان قرار گیرد.

ارتقای کیفیت نان در گناوه ضروری است/ کنترل دقیق و مستمر باشد

وی گفت: ساعت فعالیت و تعطیلی نانوایان باید توسط مسئولان تعیین و به آنها و مردم اعلام شود.

سافاری وی یادآور شد: گزارش کاملی از وضعیت نانوایان گناوه با در نظر گرفتن همه جوانب تهیه و به استاندار ارائه شود.

فرماندار گناوه خاطرنشان کرد: نظارت بر سلامت نانوایان باید انجام شود و شبکه بهداشت گزارش جامعی از کارگران نانوایی، وضعیت بهداشت محیط داخلی و خارجی و سایر موارد مرتبط تهیه و ارائه کند. . برای سلامتی همه نانوایان

وی گفت: گزارش دستاوردها در زمینه بهبود کار نانوا و پیشرفت کار در شهرستان و مقایسه سال گذشته با سال جاری و رفع مشکلات و وضعیت موجود تهیه و به هیئت مدیره ارائه شود. . فرماندار.