ارتش سوریه مانع عبور نیروهای آمریکایی در حومه قامشلی شد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای ارتش سوریه نیروهای آمریکایی را مجبور به عقب نشینی در حومه شهر قامشلی کردند.

بر اساس این گزارش، یک ایست بازرسی ارتش سوریه 6 خودروی ارتش آمریکا را که قصد ورود به روستاهای الدمخیه و تل ذهاب در حومه قامشلی را داشتند، برای عقب نشینی و راندن آنها متوقف کرد. محوطه.

یک منبع محلی در شهرک الدماخیه گفت: این ایست و ایست بازرسی ارتش سوریه مانع از عبور کاروان آمریکایی از نزدیک این شهرک شد.

این منابع افزودند: این کاروان پس از بیرون راندن از شهر دماخیه به سمت شهرک تل ذهاب که شامل 6 خودروی نظامی متعلق به نیروهای اشغالگر آمریکا بود به همراه خودروهای شبه‌نظامیان اس. .

دولت سوریه بارها تأیید کرده است که نیروهای آمریکایی در شرق و شمال شرق این کشور هدف دیگری جز غارت نفت ندارند و باید جلوی حضور غیرقانونی آنها گرفته شود.

«بسام صباغ» نماینده دائم دمشق در سازمان ملل با اشاره به غارت منابع نفتی سوریه توسط آمریکا تاکید کرد: حضور این کشور غیرقانونی باید در آنجا پایان یابد سوریه.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد: حضور غیرقانونی نیروها در خاک سوریه نقض منشور سازمان ملل و قوانین بین‌المللی است و باید فورا متوقف شود.

بسام صباغ با اشاره به اقدامات یکجانبه و غیرقانونی آمریکا و ترکیه در سوریه خاطرنشان کرد: مبارزه با تروریسم در اشکال مختلف و نابودی آن برای همیشه تنها با همکاری و هماهنگی کامل با دولت سوریه امکان پذیر است.