ارائه موشک های پیشرفته به عربستان برای جنگ یمن – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانوی گفت: «سعودی ها یکی از بزرگترین متحدان جهان هستند و به عنوان یک شریک امنیتی، ما روابط قوی با عربستان سعودی داریم.» گای راشنلر در مورد آخرین سفر خود به عربستان سعودی صحبت کرد. ما سعودی ها را داریم، آنها روابط قوی دارند. با ما. بنابراین از ملاقات با شاهزاده عربستان سعودی بسیار خوشحال شدم.»

رزنتلر، عضو سابق کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان و دو دوره عضو کنگره، به همراه کریس استوارت، جمهوری خواه و عضو کمیته اطلاعات مجلس، و لیزا مک کلن، جمهوری خواه دیگر و عضو ارتش مجلس نمایندگان کمیته خدمات ماه گذشته عربستان سعودی سفر و دیدار با شاهزاده سعودی داشت و اکنون در آستانه سفر بایدن به ریاض، این سفر برای آمریکا بسیار مهم تلقی می شود.

با وجود نقش محمد بن سلمان در ترور جمال خاشقجی، خبرنگار واشنگتن پست، استوارت به هیل گفت که نگران دیدار با رهبر عربستان نیست. استوارت گفت: «واقعیت این است که ما با رهبرانی از سراسر جهان ملاقات می‌کنیم که درگیر مسائلی هستند که ممکن است ما مشترک نباشیم». وی افزود: ممکن است ما با اقدامات برخی دولت‌ها مخالف باشیم، اما شما همچنان در تلاش هستید که گفت‌وگوی خوبی داشته باشید و منافع فردی یا منافع آمریکا را افزایش دهید.

رشنتلر همچنین گفت که از ترور خاشقجی دفاع نکرده است، اما روابط آمریکا با عربستان سعودی یک واقعیت سیاسی است. Rochentaller که در نیروی دریایی ایالات متحده کار می کرد، گفت: “من در ارتش بودم و رئیس جمهور ایالات متحده می تواند یک حمله هواپیمای بدون سرنشین را فرماندهی کند – او می تواند انواع آسیب ها را ایجاد کند.” من از ترور خاشقجی دفاع نخواهم کرد، اما متحدان و متحدان باید در مورد آن به طور خصوصی صحبت کنند و نه در صحنه بین المللی.

نمایندگان کنگره آمریکا گفتند آخرین سفر آنها به عربستان سعودی به دعوت شاهزاده ریما بنت بندر آل سعود، سفیر عربستان سعودی در واشنگتن بوده است.

دفتر استوارت همچنین اعلام کرد که هزینه سفر نمایندگان به عربستان سعودی که یک هفته به طول انجامید، توسط دولت عربستان سعودی و قانون تبادل اخلاقی فرهنگی و آموزشی در پارلمان پرداخت شده است.

پیش از سفر بایدن به عربستان سعودی، رشتلال گفته بود که می‌خواهد بایدن تسلیحات بیشتری در اختیار عربستان سعودی قرار دهد، به‌ویژه موشک‌های با هدایت واضح که به گفته او در جنگ یمن مهم هستند.

اظهارات کنگره آمریکا و دفاع آنها از عربستان سعودی در آستانه سفر بایدن به ریاض بود که به گفته کاخ سفید به زودی انجام خواهد شد.