ادعای ایران در مورد زورگویی گروه های سیاسی عراق کذب است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه خبری عراقی، «مقتدی صدر» رهبر حزب صدر عراق در واکنش به آخرین تحولات مربوط به استعفای خود و اعضای حزب صدر بیانیه ای صادر کرد. از پارلمان عراق و روند سیاسی.

در این بیانیه آمده است: «این اولین بار است که اعلام می‌کنم جمهوری اسلامی ایران هیچ فشاری بر احزاب شیعه در عراق وارد نکرده است و این شایعه صحت ندارد که به دلیل تهدید ایران بود که مجلس را ترک کردیم. “

وی افزود: من شجاعت کافی برای تصمیم گیری مستقل را دارم. اما برخی گروه ها و جناح ها از افزایش فشار غیرقانونی، خشونت، قضاوت و شایعات نادرست بیم دارند.

مقتدی صدر در پایان گفت: از همه می‌خواهم که برای تجدید و نجات کشور و پذیرش فشارهای فرقه‌ای شجاعانه اقدام کنند، زیرا این فشارها در حال گذر است و به زودی از بین خواهد رفت.

پیش از این مقتدی صدر، رهبر حزب صدر از نمایندگان این حزب در پارلمان عراق خواسته بود استعفای خود را به رئیس مجلس ارائه دهند و پس از آن با استعفا موافقت کردند.محمد الحلبوسی از ریاست پارلمان عراق استعفا داد. طرف صدر

شورای هماهنگی شیعیان عراق نیز در واکنش به استعفای نماینده صدر در مجلس بیانیه ای صادر کرد: ما به دنبال تشکیل دولت ملی هستیم. دولت می تواند با همه گروه ها ارتباط برقرار کند. امیدوار بودیم بتوانیم با همه گروه ها برای تشکیل دولت همکاری کنیم. با تمام این اوصاف ما به تصمیم صدر و استعفای نمایندگان مجلس احترام می گذاریم.