ادامه نقض آتش بس توسط ائتلاف سعودی جنایتی عمدی علیه مردم یمن است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، جنبش انصارالله یمن ادامه نقض آتش بس در این کشور از سوی ائتلاف سعودی و مزدوران را جنایتی عمدی در مردم یمن خواند.

بر اساس این گزارش، محمد علی الحوثی یکی از اعضای شورای عالی سیاسی یمن در صفحه توئیتر خود درباره ادامه نقض آتش بس در یمن توسط ائتلاف سعودی اظهار نظر کرد.

محمدعلی الحوثی در پیامی توئیتری نوشت: ادامه محاصره و مخالفت با اجرای آتش بس که سند رسمی زیر نظر سازمان ملل و شورای امنیت است، نشان دهنده جنایات عمدی علیه است. مردم یمن.”

وی افزود: ائتلاف سعودی با کشتار مردم یمن سعی دارد از آنها به عنوان سلاحی علیه آنها استفاده کند.

آتش بس در یمن تحت نظارت سازمان ملل متحد در یمن از دوم آوریل 2022 برقرار شد و از آن زمان تاکنون تمدید شده است. این پرواز مجوز سفر به صنعا و آویزان کردن کشتی ها در بندر الحدیده را رعایت نکرد.

جلال الرویشان، معاون نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در امور امنیتی و دفاعی، پیشتر تاکید کرده بود که اگر عربستان سعودی به حمله به خاک یمن ادامه دهد و آتش بس را رعایت نکند، هیچ ما گمشده ای وجود نخواهد داشت. مردم. توقف ناقص و نقض شده جنگ را نمی پذیرد.

وی افزود: اگر آتش بس بدون بازگشایی بنادر و فرودگاه ها و پرداخت حقوق به کارکنان یمن ادامه یابد، این آتش بس غیر منطقی است. همه باید بدانند که مردم یمن و نیروهای مسلح در این کشور بر احقاق حقوق خود پافشاری می کنند و هنوز به آتش بس نرسیده اند، همچنین به خوبی می دانند که رفتار مهاجمان را درست انجام نمی دهند.