ادامه بازدید در آستانه تدوین برنامه هفتم توسعه – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف امروز در بازدید از مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از بازدید امروز توانستم در لامرد حضور پیدا کنم و از پروژه های مختلف و همچنین حوزه ویژه اقتصادی مطلع شوم. جایی که انرژی در آن قرار دارد. این صنعت وجود دارد و بر بازدید تمرکز دارد.

رئیس شورای اسلامی گفت: یکی از صنایع مهم تولید آلومینیوم جنوب است که با تلاش های صورت گرفته در مجتمع غدیر می تواند سالانه 300 هزار تن تولید کند و اکنون بحث اجرای گام دوم مطرح است.

وی افزود: همچنین از مجتمع پالایشگاه پارسیان سپهر و پالایشگاه گاز پارسیان بازدید شد که خوشبختانه سرمایه گذار جدید شروع به کار کرده است.

قالیباف با اشاره به اینکه صنعت در اینجا نیاز به تامین مواد اولیه دارد، تصریح کرد: بحث فاز 2 مجتمع آلومینیوم است که می تواند ظرفیت آلومینیوم کشور را به یک میلیون و 200 هزار تن برساند، بنابراین باید مواد اولیه را تامین کنیم. . و زیرساخت ما مثل چراغ هستیم. در بخش پالایشگاه نیز نیاز به تامین مواد غذایی داریم.

رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه توسعه همه این صنایع منوط به سرمایه گذاری در زمان مناسب و استفاده از مهارت آنها است، خاطرنشان کرد: در این حوزه اقداماتی انجام شده است. در واقع نباید این مواد را دوبار سفارش دهیم که الزامات خاصی هم دارند.

قالیباف اضافه کرد: این منطقه به دلیل موقعیت جغرافیایی و صنعت انرژی که می تواند در آنجا توسعه یابد، فرصت های زیادی دارد، اما باید به صراحت و صراحت بگویم که نیاز به برنامه ریزی و اجرای بسیار دقیق داریم، در غیر این صورت به دلیل نبود آن است. مهارت برق غذا، زیرساخت و حمل و نقل ممکن است گران باشد.

وی ادامه داد: به عبارتی با سرمایه گذاری در این صنایع بزرگ و در ساخت نفت، آلومینیوم و… این مجتمع ها می توانند برای کشور سود و اشتغال زایی داشته باشند، اما بی احتیاطی می تواند باعث آسیب شود.

رئیس مجلس سنا گفت: ما در رأس برنامه هفتم هستیم بنابراین این بازدیدها برای اصلاح رانندگان در کشور ضروری است. در واقع از این طریق می توان صنعت و اولویت ها و نیازهای آن از یک سو و همچنین انرژی هایی مانند آب، برق و زیرساخت هایی مانند حمل و نقل را کنترل کرد.