ادامه اشتغالزایی بخش کشاورزی بر سر میز مردم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد عسگری ظهر پنجشنبه در مراسم حفاری کارخانه تولید 20 هزار تن میوه و تره بار در شهرستان مهاباد اظهار داشت: نوعی سرمایه گذاری برای آینده است.

وی با اشاره به اینکه مهارت ها و شایستگی های بخش کشاورزی در شهرستان مهاباد به ویژه در حوزه صنایع تبدیلی که نقش مهمی در اشتغال دارد و پیش از این نادیده گرفته می شد، برجسته است، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران در بخش کشاورزی هستند. شهرستان مهاباد جدی گرفته می شود و با کمیسیون کشاورزی مجلس در حد توان از سرمایه گذاران حمایت و تضمین می کنیم.

عسگری با توجه به اهمیت صادرات محصولات کشاورزی افزود: شهرستان مهاباد ظرفیت بالایی برای تولید محصولات باغی و زراعی به ویژه سیب درختی دارد.

وی تاکید کرد: چشم انداز کمیسیون زراعت و دامپروری این است که مشکلات این بخش را در سراسر کشور شناسایی و با بازدیدهای میدانی و منطقه ای رفع کند.

رئیس کمیته کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست پرسشنامه اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به تغییرات اقلیمی و خشکسالی آینده، موتور محرکه سرمایه گذاری بیشتر در بخش کشاورزی و افزایش حمایت از این بخش گران نیست، بلکه سودمند است. این یک نوع سرمایه گذاری برای آینده است.

یکی از اولویت های کمیسیون کشاورزی و دامپروری مجلس بحث تامین آب کشاورزی و دامداری است و گفت: مطالبات دولت به شکل ویژه ای منعکس می شود. اثرات مخرب خشکسالی “

در دومین روز از سفر رئیس جمهور و اعضای کمیسیون کشاورزی؛ آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی تا آذربایجان غربی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی؛ کارخانه 20 هزار تنی فرآوری میوه و تره بار و اشتغالزایی برای 60 نفر در شهرستان مهاباد بازسازی شد.