اختصاص 77 میلیارد مسکن برای ایجاد اشتغال خانگی در خراسان شمالی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، ناصر فخر موحدی شامگاه شنبه در کارگروه اقتصادی توسعه سرمایه گذاری و سرمایه گذاری خراسان شمالی که در تالار جلسات دولت برگزار شد، اظهار داشت: وزارت سازمان ملل متحد با حمایت های داخلی موافق است. طرح کسب و کار برای سال جاری تعاون کار و رفاه اجتماعی 77 میلیارد واحد مسکونی به استان اختصاص یافته است.

معاون اقتصادی استانداری خراسان شمالی با اشاره به اینکه در سال گذشته 45 میلیارد تومان مشاغل داخلی بوده است، گفت: 37.5 میلیارد تومان توسط بانک پرداخت شد و به 420 نفر کار انجام شد.

وی در خصوص موضوع شناسایی مجریان استانی نیز گفت: ثبت آمار و رویه های اجرایی در داخل نظام بسیار حائز اهمیت است، بنابراین آمار باید به طور دقیق ثبت شود.

فخر موحدی تصریح کرد: برای توسعه کارآفرینی بانوان، دستگاه های اجرایی و حوزه بانوان استانداری باید از ظرفیت های زیرساخت ها بهره ببرند.

وی در خصوص لزوم احداث شهرک صنعتی جدید در بجنورد نیز گفت: در صورت قطعی شدن مکان زمین، در مورد نحوه بهره برداری از آن تصمیم گیری می شود. فهمیدن شدنی است اما با توجه به شعار امسال، مهارت های خاص شرکت های دانش بنیان نیز تعریف می شود.