احیای فوری معدن سنگرود رودبار ضروری است/ مسئولان باید به مردم بپیوندند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، اسدالله عباسی شامگاه پنجشنبه در سفر به روستای رودبار در جمع اهالی این روستا. کلیشم فرمود: مردم کلیشم نقشی بی بدیل در فرم فهمیدن انقلاب اسلامی و دفاع مقدس کمک کرده اند و الان انقلابی در نظام هستند.

استاندار گیلان با بیان اینکه ما وارث کارهای عقب مانده قبلی هستیم از اشتباهات ایجاد شده عذرخواهی کرد و گفت: تلاش دولت سیزدهم رفع موانع در عرصه های مختلف است و نباید اشتباه کرد در جبران شریک باشید. برای رکود

عباسی در خصوص حضور مدیران کل در میدان در دیدارهای مستقیم با مردم، این اقدامات را نتیجه حل مشکلات و توسعه دانست و گفت: سند پیشنهادی استقرار کشور در گرو جهادگران و انقلابیون است. موفقیت مدیریت

وی با تاکید بر توزیع عادلانه خدمات و بودجه در گیلان، افزود: در گذشته بودجه بر اساس جمعیت توزیع می شد، اما اکنون بودجه بستگی به کمبود و حجم دارد تا خدمات عادلانه توزیع شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه مردم بهترین حامیان نظام هستند از مسئولان خواست به مردم بپیوندند و افزود: رویکرد مردم به دولت سیزدهم باید در اولویت قرار گیرد مدیران در سطوح مختلف مدیریتی.

عباسی از مشکل آب شرب شهر گفت کلیشمیک هفته به مدیر کل آبفای گیلان برای رفع این مشکل فرصت داد و گفت: کارگروهی برای حل مشکل آب شرب و سایر مشکلات تشکیل شد. کلیشم شکل گرفت.

وی در ادامه گفت: حل مشکل مخابرات، بازنگری در طرح هادی و تعیین نقش امکانات آموزشی و پرورشی شهرستان. کلیشم یکی از مصوبات اصلی این سفر خواهد بود.

نماینده دولت در گیلان از کمک 40 کیلومتری کابل خود کنترلی وی به شهرستان رودبار اطلاع رسانی کرد و افزود: تقویت زیرساخت های برق در مناطق روستایی رودبار در اولویت است.

عباسی با تاکید بر استفاده از انرژی های نو در گیلان گفت: تامین برق از طریق انرژی نو و خورشیدی در دو شهر. لوشان و انجیل در حال رفتن است.

او از اولین بیداری معدن آمد سنگرود خبر داد و افزود: مال من سنگرود قبلاً دو هزار کارگر داشت و موتور محرکه صنعت منطقه محسوب می شد اما اکنون تعطیل است و به زودی بازگشایی می شود.

استاندار گیلان در خصوص استفاده از تجهیزات ذکر شده در تبصره های 16 و 18 کشاورزی، دامپروری و گردشگری گفت: مردم می توانند با استفاده از این زیرساخت ها در این بخش ها فعالیت کنند و چرخ های کار و تولید را به حرکت درآورند.