احیای اعتبار در استان سیستان و بلوچستان با صندوق قرمز – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، حسین مدرس خیابانی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه توسعه با توجه به وضعیت موجود با اخذ اعتبار برای ساخت و ساز در دهه 1400 از دستگاه های اجرایی تاکید کرد: جذب 100 دستگاه شود. % از صورت
وی با تاکید بر اینکه هیچ اعتباری در استان نباید به خزانه دولت بازگردانده شود، گفت: بازگشت اعتبار در اینجا هدف قرمز است و دستگاه ها باید تلاش کنند تا مابقی مدت 100 درصد این بدهی ها را تحویل بگیرند. زیرا در همه زمینه ها نیاز به انجام پروژه دارند و ما وام ها را جذب می کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان از نظر همه شاخص ها در سطح پایین تری قرار دارد و با این شرایط بازپرداخت مبلغ تخصیص یافته به استان و بازپرداخت بدهی های بدون وثیقه قابل قبول نیست، عدالت حق مردم است. حوزه.

وی افزود: اگر بگوییم مدیرانی که امکان برداشت این اعتبار را ندارند در پایان سال جایگزین می شوند، هیچ پولی برای استان برای اجرای این راهکار وجود ندارد و مشکلی وجود ندارد که از محل اعتبارات رفع شود. استان “

مدرس خیابانی بیان کرد: دستگاه اجرایی تا 30 خردادماه فرصت دارد باقی مانده اعتبار را دریافت کند، در غیر این صورت با تنظیم برنامه و بودجه، بدهی بین دستگاه هایی که قابلیت جذب و عدم بازگشت به صندوقی از استان اعتبار را دارند، منتقل می شود.

وی گفت: دستگاه هایی که نرخ اعتبار پایینی دارند 1400 اعتبار هستند و نمی توانند آن را جذب کنند بنابراین در بند اعتبار 1401 به همین موضوع پرداخته می شود و اعتبار کمتری به این دستگاه ها اختصاص می یابد و اعتبار جدید در نظر گرفته می شود. بسته به آن برای نرخ دریافت اعتبار 1400 رزرو شده است.