احداث تصفیه خانه فاضلاب در ورزقان ضروری است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمد خانه وی صبح شنبه در این مراسم در تصفیه خانه فاضلاب شهر ورزقان گفت: شهرستان ورزقان دارای 162 روستا و دو شهر از جمله ورزقان و خروانا 84 روستای ورزقان به دلیل کاهش بارندگی ها با کم آبی مواجه هستند و خوشبختانه طرح آبرسانی به 64 روستا با بدهی 280 میلیارد تومانی آغاز شده که تاکنون 70 درصد پیشرفت داشته است.

مدیرکل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی از ارائه طرح آبرسانی به 64 روستای شهرستان ورزقان برای قرارگاه سازندگی سپاه عاشورا خبر داد و افزود: اجرای طرح آبرسانی به شهرستان ورزقان. ، و 20 روستا در ورزقان که خارج از قلمرو شرکت آبرسانی با مجتمع مس هستند. سونگون آب اضافه کن.

وی ادامه داد: پول عمومی کافی برای کارخانه آب شرب شهرستان ورزقان و از این رو مجتمع مس وجود ندارد. سونگون وی قول مساعدت در تامین اعتبار مرکز بهداشت روستایی این شهرستان را داد.

خانه بابیان اما شهر ورزقان و خروانا صاحب تصفیه خانه فاضلاب شهری می شود، گفت: پوشش دهی روستاهای گردشگری شهرستان ورزقان در تصفیه خانه فاضلاب در آینده نزدیک قسمتی از این برنامه ماست

مدیرکل آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی گفت: شرکت آب و فاضلاب استان برای ساخت تصفیه خانه فاضلاب; شهرستان ورزقان قسمتی از وی اولویت ها را تعیین کرد اما متاسفانه اعتبارات لازم در نظر گرفته نشد و از آنجایی که تخلیه فاضلاب شهری ورزقان تهدیدی برای آب های پایین دست از جمله سد ستارخان محسوب می شود، بنابراین ساماندهی تخلیه فاضلاب شهر ورزقان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با تایید احداث 40 کیلومتر شبکه فاضلاب و تصفیه خانه فاضلاب شهری با ظرفیت 2 هزار متر مکعب در روز برای شهر ورزقان و احداث شبکه 15 کیلومتری و تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت گفت: 800 متر مکعب در روز. روز در شهر خروانا وی خاطرنشان کرد: شبکه زهکشی به طول 4 کیلومتر و تصفیه خانه 400 متر مکعب فاضلاب در شهرک گل آخور شبانه روز احداث می شود و برنامه ریزی برای اتصال 5 شهر در شهرستان ورزقان به شبکه فاضلاب