اجرای 75 درصدی عهد گاوآهن سال گذشته – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، صاحب علی اصغری عصر پنجشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری. یک شخم زن مغان، نقش خانواده را می گوید یک شخم زن مطلوب است، گفت: 75 درصد تعهد به کار یک شخم زن این اتفاق سال گذشته افتاد.

وی با اشاره به اینکه طبق آمار 8 درصد از سهم شرکت های داخلی در استان اردبیل مربوط به شهرستان بیله سوار است، گفت: امسال 71 میلیارد و 160 میلیون ریال برای بنگاه های داخلی در سال جاری اختصاص یافته است. بیله سوار و 137 نفر از آن بهره مند خواهند شد.

فرماندار یک شخم زن وی گفت: مشاغل خانگی با سود بانکی چهار درصد زیر نظر بانک تعاون توسعه و رفاه قابل پرداخت است که در چهار ماهه نخست امسال 328 نفر برای دریافت مشاغل خانگی در بیله سوار مغان ثبت نام کردند.

اصغری ادامه داد: ثبت نام کنندگان از طریق اداره صنعت، معدن و تجارت، صندوق کارآفرینی امید، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سامانه نظارت اقدام کردند و روال تامین زیرساخت ها توسط بانک های عامل انجام می شود.

وی افزود: بنیاد برکت نیز به ساکنان بیله سوار مسکن اقشار کم درآمد ارائه می کند و به این ترتیب 2 روستای منطقه مرکزی و 2 روستای دیگر در قسمت «قشلاق دشت» از این خانه بهره مند می شوند.