اجرای طرح تصفیه گوشت با معرفی دام در خراسان شمالی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر سید جواد ساداتی نژاد عصر پنجشنبه در شورای شهر. جایی که SY سملقان وی اعلام کرد: طرح پاکسازی گوشت تولیدی دامداران با دامداری به صورت پایلوت در استان خراسان شمالی از هفته آینده آغاز می شود.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: مازاد قرمز را با اهدای تجهیزات دام پاکسازی می کنیم، با این طرح حتی می توانیم گوشت صادر کنیم.

در حال حاضر ما به تامین بذر مورد نیاز کشور در بخش های مختلف وابسته هستیم، بنابراین باید در آن بخش کار کنیم.

ساداتی نژاد با بیان اینکه در سال زراعی آینده کل گندم کشور بر اساس توافقنامه کشت می شود، گفت: نباید نگران تامین غذای کشور باشیم، در این راستا باید از کشاورزان حمایت کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی وی با اشاره به اینکه استان خراسان شمالی در ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی عقب مانده است، گفت: در حال حاضر در -مسیر، کشتارگاه‌های صنعتی، بخش‌های تولید بسته‌بندی در بخش‌های مختلف، بنابراین ارزش افزوده دارند. آه تو کارآفرینان نیز آن را دریافت نخواهند کرد.

وی در پایان اظهار داشت: برای بخش کشاورزی در این استان 2000 میلیارد تومان اعتبار و 500 میلیارد تومان در بانک ها برای بخش کشاورزی در نظر گرفته شده است.