اجرای شرایط ویژه ترافیکی ماه محرم در پایتخت – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، سردار محمدحسین حمیدی ضمن تسلیت سالروز شهادت آقا اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش با اعلام تمهیدات ویژه و محدودیت های ترافیکی در ایام عزاداری گفت: فرا رسیدن دهه اول محرم، شرایط و محدودیت های ترافیکی جاده های مختلفی در تهران ساخته می شود و این طرح ها مطابق با شرایط ترحیم انجام می شود، زیرا با اجرای مراسمات در فضای باز و شبکه های جاده ای، بخش هایی از خطوط خصوصی، جاده ها، میادین و سطوح خیابان ها به مراسم عزاداری اختصاص می یابد.

وی افزود: امروزه دید و دید به دلیل رنگ تیره و لباس عزاداران حسینی، تاریکی هوا و تنگی دید راننده اهمیت زیادی دارد و در شب ممکن است برخی از رانندگان متوجه حضور سایر رانندگان نشوند. عابران پیاده و باعث تصادفات ناخواسته می شوند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت با بیان اینکه در میان مصدومان امروز تصادف خودرو با عابران پیاده است، تصریح کرد: تاریکی شب، سیاه پوشی عابران پیاده و خستگی برخی از رانندگان در اواخر شب و عدم. توجه می تواند تصادفات ناخوشایندی را به همراه داشته باشد.از عزاداران و رانندگان تقاضا داریم با توجه بیشتر به حاشیه جاده و مراسم تشییع جنازه رانندگی کنند تا کمترین خطر را ببینند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کلانشهر با توجه به تأثیر برپایی مناسب موکب در کاهش ترافیک و ایمنی عزاداران از روسای هیئت های عزاداری و برگزارکنندگان مراسم خواست تا پارکینگ های مناسب را اختصاص دهند و روشنایی کافی را برای آن ها تامین کنند. استقرار و سازماندهی مناسب موکب برای ارتقای ایمنی عزاداران.

وی گفت: همچنین با توجه به ازدحام عزاداری حسینی و تداوم شعائر محرم، از ازدحام کامیون ها در ساعات برگزاری مراسم و مکان و محدوده آن در سطح شهر تهران جلوگیری می شود.

سردار حمیدی گفت: این روزها افرادی به روش های مختلف اقدام به پوشاندن پلاک خودرو می کنند که خلاف قانون است و تیم پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ متوقف می شود و به محض کشف خودرو توقیف و اعمال می شود. قانون است و در صورت لزوم برای سیر مراحل به مراجع قضایی ارسال می شود.

وی افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی در ایام محرم امسال به ویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی و در تمامی محورها با تسهیل 100 درصدی و مهم ترافیکی و مدیریت ترافیک و استقرار جاده ها و تردد ایمن، طرح های ترافیکی ویژه و محدودیت های ویژه خواهد داشت. بهترین اقدام شرایط حمل و نقل ایمن و مطمئن را برای شهروندان فراهم می کند.

این مقام انتظامی توصیه می کند: عابران پیاده از خطوط، پیاده روها و پل های عابر پیاده عبور کرده و تا حد امکان سعی کنند از کفش و شلوارهای رنگ روشن استفاده کنند تا راننده شب دیده شود.

وی از شهروندان خواست با مشاهده ازدحام ترافیکی در مناطق منتهی به مراسم در شب محرم و به خصوص زمان برگزاری مراسم، سفر خود را مدیریت کنند و از موارد غیر ضروری خودداری کنند.