اجرای برنامه ویژه زائران غیرایرانی در حرم مطهر رضوی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، سید محمد جواد هاشمی نژاد ضمن تشریح برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی و مذهبی برای زائران غیرایرانی در ده سال پایانی صفر گفت: امین امسال در دهه جاری برنامه های زیادی برای اردو برگزار می شود. -زائران در غدیر و زائران عرب زبان در غدیر و رواق. دارالرحمه در دو قسمت ظهر و شب برنامه ریزی شده بود.

جلسات مختلف با متفکران مسلمان و مسیحی

وی با بیان جزئیات برنامه در نظر گرفته شده برای زائران عرب زبان، توضیح داد: دیدار «مسیر». پیروزییکی از برنامه های 80 نفر از نخبگان عرب زبان، 2 مهر ساعت 16:00 در رواق است. دارالرحمه که باید انجام شود.

مدیر امور غیرایرانی آستان قدس رضوی ادامه داد: با توجه به دیدار و بحث حضرت رضا (ع)آ) به همراه بزرگان مذهبی جلسه بررسی شخصیت حضرت رضا (ع) تشکیل شد.آ) این سه تحلیلگر شامل دو مسلمان و یک مسیحی در این نشست گفتگو خواهند کرد.

هاشمی نژاد با توجه به حضور محمد صافی از سخنرانان معروف عراق در دهه آخر صفر افزود: این سخنرانی درباره امام رضا (ع) است.آ) در شب شهادت حضرت رضا (ع)آ) بعد از نماز مغرب و عشا در صحن غدیر اقامه می شود.

برنامه ویژه برای زبان اردو نصب کنید

وی درباره حضور زائران اردو زبان در حرم رضوی تصریح کرد: با توجه به اینکه مدت زمان حضور زائران اردو زبان در حرم حضرت رضا (ع)آ) عموماً یک یا دو روز برنامه فرهنگی شامل احکام، سخنرانی، گردش در اماکن متبرکه و بسته های فرهنگی برای آنها تدارک دیده می شود.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی نیز از برگزاری سخنرانی با حضور یکی از سخنرانان معروف اردو زبان در 3 روز پایانی صفر خبر داد و گفت: امین این مراسم سخنرانان معروف اردو زبان برگزار می کنند. مداحی و عزاداری طبق سنت کشورشان.

هاشمی نژاد با اشاره به تجمع بزرگ اردو زبانان در مرکز مقدس رضوی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه یک هفته از ده سال پایانی ماه صفر می گذرد، معمولاً شاهد ورود زائران اردو زبان از کشور عراق و اربعین هستیم. راهپیمایی به سمت حرم رضوی در حالی با حضور خیل زائران اردو زبان در صحن کوثر برگزار می شود.