اجرای برنامه «جهش تولید کشاورزی» توسط بسیج جامعه کشاورزی لرستان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سجاد احمدی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در سخنانی با بیان اینکه اقشاری برای خدمت به مردم در بسیج ایجاد شده که یکی از آنها بسیج مهندسین کشاورزی است اظهار داشت: از سال ۹۹، بسیج مهندسین کشاورزی تغییر ماهیت پیدا کرد به بسیج جامعه کشاورزی.

وی با اشاره به آموزش و توانمندسازی فارغ التحصیلان رشته کشاورزی عنوان کرد: برنامه «جهش تولید کشاورزی» را در استان در دستور کار داریم.

مسئول سازمان بسیج جامعه کشاورزی و منابع طبیعی لرستان بیان داشت: در قالب این برنامه در سه محور زراعی، باغبانی و دام، عملیاتی ارائه خدمات صورت می‌گیرد.

احمدی با اشاره به فعالیت کانون‌های بسیج کشاورزی در سطح استان گفت: در این راستا فارغ التحصیلان هر شهر سازماندهی شده‌اند و ارائه خدمات دارند.

وی بیان داشت: در قالب رزمایش «جهادگران فاطمی» تا کنون کار واکسیناسیون و ویزیت رایگان ۱۶ هزار رأس دام از سوی دام پزشکان انجام شده است ادامه داد: همچنین در حوزه زراعی و باغی نیز مهندسان و فارغ التحصیلان دانشگاهی علوم روز کشاورزی را به کشاورزان و باغداران ارائه می‌کنند.

مسئول سازمان بسیج جامعه کشاورزی و منابع طبیعی لرستان با اشاره به فعالیت مبتکرین و مخترعین بسیجی در حوزه کشاورزی دانش بنیان گفت: بسیج جامعه کشاورزی برای کمک به اشتغال شرکت‌هایی را راه اندازی کرده است.