اجازه نمی دهیم اصول قانون اساسی زیر پا گذاشته شود – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار«نظام هماهنگی» عراق روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که «مردم شریف عراق، قبایل نجیب و نیروهای کرامت اجازه نقض اصول قانون اساسی را برای گروهی سیاسی که نماینده همه نیستند، نمی‌دهند. مردم، عراق.”

سامانه هماهنگی همچنین ادامه داد: اعلام می کنیم که در صیانت از حقوق شهروندی، مشروعیت کشور، روند سیاسی، قانون اساسی و محصولات قانونی همه در کنار مردم هستیم و با تمام توان از آنها حمایت می کنیم.

در بیانیه برنامه ریزی شیعیان عراق آمده است: با احساس مسئولیت قانونی و میهن دوستی و اهمیت لحظه تاریخی. آه تو که عراق را ویران می کند، هنوز در دعوت او برای سخنرانی برو با همه نیروهای سیاسی به ویژه برادران صدر ادامه دارد، اما متأسفانه تنش و گسترش موضع رو به افزایش است. همینطور این غم انگیز است که از زمان دعوت به کودتا علیه کشور، دولت، نهادها، روند سیاسی، قانون اساسی و انتخابات اتفاق افتاده است. این مشکل خطرناکی است که یادآور کودتاهای خونین عراق در طول دهه های دیکتاتوری قبل از تغییر است.

سیستم برنامه ریزی همچنین گفت: مردم عراق میلیون ها شهید، اسیر و آواره را رها کردند و گورهای دسته جمعی را با اجساد فرزندان خود پر کردند تا ظلم و تروریسم را نابود کنند. نه نخبگان عراق و نه طایفه شریف و نیروهای آن به حامیان یک جنبش سیاسی که نماینده کل مردم عراق نیست اجازه چنین کاری را نمی دهند.

در پایان این بیانیه آمده است: هرکس نظر یا برنامه ای برای اصلاح قانون اساسی داشته باشد، می تواند در داخل نظام حقوقی این کار را انجام دهد و می تواند از این پس. این طرف هر اقدامی بر خلاف آن، خروج از خط قرمز تلقی می شود و امنیت و ثبات داخلی را تهدید می کند و حاکمیت قانون را مختل می کند و ممکن است دروازه ای برای ورود به ایران باشد. فاسدها که اموال مردم را غارت کردند و کشور را به گروگان گرفتند.

اعلام سیستم هماهنگی شیعیان عراق با تعلیق جلسه پارلمان در این کشور زیرا حمله او و اوضاع حساس عراق صادر شد. در شرایط سخت و سرنوشت ساز عراق، بسیاری از گروه ها و افراد برجسته عراقی نسبت به سوء استفاده بیگانگان از اوضاع عراق هشدار داده اند. است. چند ساعت قبل، «شیخ ماجد اله دیلمی” یکی از بزرگان استان انبار وی نسبت به مداخله خارجی در اعتراضات شهروندان عراقی در منطقه سبز بغداد هشدار داد و گفت: در گذشته از طریق عوامل مزاحم چنین اقداماتی صورت می گرفت.

وی افزود: شیوخ و بزرگان اکنون می خواهند آتش شورش را خاموش کنند و باید مراقب عواقب ورود عناصر تحت حمایت خارجی به جنبش مردمی باشیم.کشورهایی که در منطقه سبز بغداد برای رسیدن به اهداف سیاسی خود قرار دارند.

اله دیلمی وی تاکید کرد که هدف اصلی نفوذ خارجی و حمایت از عناصر مورد حمایت او در اعتراضات منطقه سبز بغداد، تضعیف مقدمه عراق و چین برای ایجاد خانه جنگ است.

وی افزود: طرف های خارجی در تلاش هستند تا شهروندان عراقی را به درگیری بکشانند و امیدواریم افراد مخلص و میهن دوست کنترل این بحران را در دست بگیرند و تحت تاثیر شورش قرار نگیرند.

الدیمی وی یادآور شد: انتظار می رود ثبات و گفت و گو و جلوگیری از تشدید پرونده همه طرف ها وجود داشته باشد، به هر حال هیچ حزبی از تشکیل دولت مستثنی نیست. زیرا چنین اقداماتی پیامدهای منفی دارد.