اثرات پروتئین بر سطح تستسترون

اثرات پروتئین

موضوع اینکه پروتئین سطح تستسترون را کاهش می دهد ، یک ترس قدیمی بوده است که با تحقیقات علمی به آن رسیده بودند. با این حال ، تحقیقات جدید یک تصویر متفاوتی را نشان می دهد و به احتمالات جالبی اشاره می کند. پس بیایید هر دو دیدگاه را بررسی کنیم.

اثرات پروتئین وی بر روی سطح تستسترون
اثرات پروتئین وی بر روی سطح تستسترون

زمانی که ورزش های سنگین انجام می دهید ، سطح گردش تستسترون به صورت موقت افزایش می یابد ، البته فرقی نمی کند مرد یا زن باشید ، همین که به خودتان فشار وارد کنید سطح آن افزایش می یابد. بعضی اوقات نشان داده شده است که سطح تستسترون افزایش یافته از طریق تمرینات سنگین ، اگر قبل از تمرین یا بلافاصله پس از تمرین پروتئین مصرف کنید ، کاهش می یابد و یا کند می شود. البته نه همیشه.

مطالعات دیگری نیز نشان داده است که رژیم های حاوی پروتئین بالا سطح تستسترون در حال گردش را کاهش می دهد ،  درحالی که دیگر تحقیقات نشان داده است افزایش پروتئین می تواند دسترس پذیری تستسترون را افزایش دهد. پس کدام ایده درست است ؟

پروتئین سطح تستسترون را کاهش می دهد و یا افزایش می دهد ؟ چه اتفاقی می افتد اگر پروتئین ، و یا یک نوع پروتئین خاصی ، منجر به افزایش تستسترون کلی و یا کاهش سطح تستسترون در حال گردش شود ؟ نه به این دلیل که پروتئین تولید تستسترون شما را کاهش می دهد ، بلکه به این دلیل که تستسترون در حال گردش از جریان خون حذف می شود و در واقع به سلول هایی وارد می شود که می توانند عملکرد سلولی را تحت تاثیر قرار دهند.

به عبارت دیگر ، چه می شود اگر یک پروتئین خاصی و یا محتویات داخل پروتئین ، بتواند تمرینات القا شده در حساسیت گیرنده های آندروژن را تقویت کند. آن پایگاه بافت سلولی تستسترون را به داخل سلول ها هدایت می کند و اجازه می دهد تا کارهای حیاتی را انجام دهد.

این بدین معنی است که نمونه های خون که تنها یک لحظه از میزان تستسترون در حال گردش خارج از بافت ( خارج سلولی ) را مشخص می کند ،  فقط یک قطعه از کل داستان را به ما می گوید. اما ، این نیز بدان معنی است که پروتئین بسیار قدرتمند می باشد.

قبول شدن آزمون با موفقیت کامل

یک تحقیق منتشر نشده ای در آزمایشگاه مولکولی و کاربردی دانشگاه آبرن انجام شده است که می تواند همه فکر ما در مورد تستسترون و همچنین نحوه اندازه گیری تستسترون را به کل تغییر دهد.

تاثیر پروتئین وی بر روی سطح تستسترون 2
تاثیر پروتئین وی بر روی سطح تستسترون 2

برای روشن شدن این موضوع ، تحقیقی که به آن اشاره می کنیم بر روی جانوران جونده انجام شده است ، اما با تحقیقاتی که بر روی انسان صورت گرفته ، هماهنگ می باشد و فرصت های زیادی برای تحقیق بیشتر در زمینه انسانی فراهم می کند. در این تحقیق موش ها انقباضات تکراری ماهیچه را انجام می دهند تا چهار مجموعه حرکت بالا آوردن ماهیچه ساق یک پا را شبیه سازی کنند.

بلافاصله پس از این آزمایش ، موش ها 500 میلی گرم پروتئین وی دریافت کردند که تقریبا حاوی 50 میلی گرم لوسین بوده است ، و یا فقط به آن ها 54 میلی گرم لوسین اضافه و یا آب ( گروه تحت کنترل ) داده شد. زمانی که با انسان ها قیاس شدند ، حدود 19 گرم پروتئین وی و 2.8 گرم لوسین ، دو دوز تقریبا استاندارد مشخص شد. نمونه های خون و عضله ، سه ساعت پس از مکمل بررسی شد.

نتیجه تحقیق محققان درباره اثرات پروتئین : “مکمل وی منجر به افزایش 90.5 درصد غلظت درون سلولی تستسترون موجود در عضلات ورزشی ( بیشتر از عضلات غیر ورزشی ) شده است. از سوی دیگر ، لوسین به تنهایی منجر به کاهش متوسط ( نه غیر قابل توجه ) تستسترون داخل سلولی می گردد. در واقع ، وی سطح داخل سلولی تستسترون را تا 150 درصد بیشتر از لوسین تنها در ماهیچه های ورزشی بالا می برد.”

این یافته ها به نظر می رسد که از روند هایی که در سال 2008 توسط محققان مطرح شده است ، حمایت می کنند ، زمانی که آن ها افزایش سطح تولید گیرنده های آندروژن در عضلات ورزشی در پاسخ به وی را ، 1 و 48 ساعت قبل از تمرین گزارش داده اند.

تاثیر پروتئین وی بر روی سطح تستسترون 4
تاثیر پروتئین وی بر روی سطح تستسترون 4

اگر وی جذب تستسترون از خون و ارسال آن به عضلات ورزشی را افزایش دهد ، افزایش غلظت تستسترون موجود درون سلولی ، می تواند باعث تولید بیشتر گیرنده های آندروژن شود. با گذشت زمان ، داشتن گیرنده های بیشتری برای آندروژن ادامه خواهد یافت. این می تواند عضله را به حضور آندروژن ها حساس تر کند و احتمالا نیاز به پروتئین کمتری دارد و به شما امکان می دهد که بیشتر از هر مقدار تستسترون آزاد داشته باشید.

اگر این درست باشد ، دیگر سوال اینکه آیا وی یک آنابولیک است یا تستسترون ، کاملا بدون ابهام خواهد بود!

این حقیقت که وی این پاسخ را ایجاد می کند ، اما لوسین به تنهایی خیر ، نیز قابل توجه می باشد. در حالی که آمینو اسیدهای آزاد مانند لوسین مزایای خود را دارند ، این مطالعه به پتانسیل تولید اکتشاف های جدید در مورد ارزش ویژه اثرات پروتئین وی اشاره می کند. به طور خاص ، ممکن است پپتیدهای زیست کنش ور در پروتئین وی وجود داشته باشد که انتخاب وی را انتخاب عالی برای تغذیه پس از تمرین و ساخت عضلات می کند.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید