اتفاقی جدید! خودکشی با قرص ضداسترس و تپش قلب پروپرانولول

یکی از جدی ترین اتفاقات شوم که این روزها درباره آن می شنویم! خودکشی با قرص پروپرانولول. در این مطلب نگاهی به این موضوع می اندازیم و خواهید دید که نه تنها خودکشی راه حل نیست بلکه پروپرانولول چه بلایی بر سرتان می آورد. پیشنهاد میکنیم در کنار این مطلب 8 تا از بهترین گیاهان دارویی برای کمک به درمان سریع افسردگی در بزرگسالان را نیز مطالعه کنید.

نکاتی مهم

پروپرانولول دارویی از دسته بتابلاکرهای غیرانتخابی است که عمدتاً برای درمان فشارخون و نامنظمی تپش قلب مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دارو همچنین برای تسکین درد قلبی، پیشگیری از سردردهای میگرنی، درمان بی‌نظمی تپش و گلوکوم تجویز می‌شود. راجب پروپرانولول در اینجا بطور کامل توضیح دادیم!

داده های IPCS در مورد پروپرانولول میگوید که میانگین دوز سمی بدون اثرات مرگبار 1.75 گرم است که معادل حدودا 44 قرص 40 میلی گرمی میباشد؛ اما حتی دوزهای 5 تا 8 گرمی (125-200 قرص) هم باعث مرگ انسان نمیشود. تاثیر پروپرانولول برروی هر فردی متفاوت است پس پیش بینی اثرات آن دشوار میباشد. همچنین طبق مقاله ای که در PubMed منتشر شد، بیمارانی که بیش از 2 گرم پروپرانولول را مصرف کرده بودند، به تشنج مبتلا شدند و اینکه گفته می شود با این قرص خودکشی راحتی دارید تفکر بسیار اشتباهی می باشد و به احتمال زیاد به تشنج مبتلا شده و مبتلا به مشکلات مغزی و جسمی خواهید شد!

از آنجاییکه اولین اثر پروپرانولول کاهش ضربان قلب است، مصرف بیش ازحد آن بدلیل کاهش اکسیژن باعث کشتن سلولهای مغزی میشود. چند توصیه مهم به شما افکار خودکشی دارید:

  • برای از بین بردن افکار خودکشی بطور کامل بمدت 2 ماه روزی 4 ساعت فعالیت بدنی و ورزش داشته باشید.
  • اینکار را داوطلبانه انجام دهید. ورزشهای گروهی میتواند اثر بیشتری در شادابی و نشاط داشته باشند. سعی کنید ورزش را بهمراه دوستانتان دنبال کنید.
  • ورزش با ایجاد فرصت امتحان چیزهای جدید و حس موفقیت در فرد، برای بدست آوردن اعتمادبنفس عالی است.
  • ورزش باعث آشنایی باافراد و پیدا کردن دوستهای جدید میشود که این خود موجب بهبود روحیه فرد میگردد. همچنین این موجب رقابت و کشف استعدادهای پنهان فرد میشود.

حتما بخوانید: 5 مکمل قوی برای درمان سریع افسردگی (کاملا طبیعی و بدون عوارض)

اگر هر گونه افکار خودکشی در سر دارید پیشنهاد می کنیم به روانپزشک خوب (کلیک کنید) مراجعه کنید تا با مصرف دارو، در دو روز وضعیت امید به زندگی به شما برگردد!

دیدگاهتان را بنویسید