اتحادیه اروپا در جنگ اوکراین با اعراب همکاری نمی کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، منابع عربی روز جمعه اعلام کردند که اعضای اتحادیه عرب خواسته های کشورهای اروپایی برای حمایت از اوکراین را پذیرفته اند.

بر اساس این گزارش، دو روز پیش در نشستی با حضور نمایندگان دائم اتحادیه عرب و نمایندگان کمیته سیاست و امنیت شورای اتحادیه اروپا، تصمیم به تغییر وضعیت یا هر دو عربی گرفته شد. لیگ اوکراین جنگ

بر اساس گزارشی که در نتیجه مذاکرات رهبران عرب با مقامات اروپایی منتشر شد، نمایندگان عربی با درخواست های اروپا برای تغییر بی طرفی خود در جنگ اوکراین و روسیه مخالفت کردند و حمایت خود را از کی یف اعلام کردند.

به گفته منابع شرکت کننده در اجلاس اتحادیه عرب، نمایندگان اروپایی در این نشست شرکت کردند تا تلاش کنند تاثیر اقدام نظامی روسیه بر اوکراین در تامین مواد غذایی به کشورهای عربی و کمبود گندم و سایر کالاها در سراسر اوکراین را حل کنند. صادر خواهد شد تا موضع اعراب را در مقابل این جنگ تغییر دهد و با جلب حمایت اعراب فشار مضاعفی بر مسکو وارد کند.

پیش از این یک روزنامه انگلیسی از ایجاد ائتلاف اروپایی با برخی کشورهای عربی برای غلبه بر محاصره اوکراین خبر داده بود که البته موضع بی طرفی اعراب در این جنگ را نشان می دهد، اوکراینی ها که به نظر می رسد شکست خورده اند. .