ائتلاف سعودی 46 بار آتش بس در الحدیده را نقض کرد-خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، منابع یمنی از ادامه نقض آتش بس در استان الحدیده یمن توسط مهاجم اتحادیه سعودی خبر دادند.

بر اساس این گزارش، یک منبع در اداره ارتباطات گفت: آتش بس در 24 ساعت گذشته 46 بار در استان الحدیده ائتلاف سعودی نقض شده است.

منابع به پرواز هواپیماهای جاسوسی در منطقه هیس به عنوان بخشی از نقض آتش بس اشاره کردند.

ائتلاف سعودی شش گلوله و 37 تیر با سلاح های دیگر را نقض آتش بس در الحدیده اعلام کرد.

گروه یمنی در جریان مذاکرات دسامبر در استکهلم سوئد، توافق آتش بس را در الحدیده امضا کرد. اما ارتش عربستان به طور معمول آتش بس را نقض کرده و غیرنظامیان را در این استان هدف قرار داده است.

آتش بس در سایر استان های یمن توسط ائتلاف سعودی نقض شده است که طی 24 ساعت 131 بار آتش بس انسانی و نظامی در یمن را نقض کرده است. پیش از این، علی القحوم، یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن، در گفت و گو با پایگاه اینترنتی العهد، به عربستان سعودی درباره ادامه نقض آتش بس هشدار داده بود.

وی تاکید کرد: ارتش یمن هرگز از نادیده گرفتن این جنایات دست بر نمی دارد و گزینه های زیادی در قبال نقض مکرر آتش بس عربستان سعودی خواهد داشت. القحوم افزود: ارتش یمن انواع تسلیحات راهبردی را توسعه داده است که در صورت ادامه خشونت ها می توان از آنها علیه عربستان استفاده کرد.

رژیم سعودی بیش از هفت سال است که به همراه سایر کشورهای عربی همپیمان خود به یمن حمله کرده است. در جریان آن حمله هزاران یمنی شهید و مجروح شدند و خسارات زیادی به زیرساخت های این کشور وارد شد.