ائتلاف سعودی کشتی گازی یمنی را بازداشت کرد خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، شرکت گاز یمن روز چهارشنبه از توقیف یک کشتی حامل گاز از این کشور توسط ائتلاف سعودی خبر داد.

بر اساس این گزارش، شرکت گاز یمن اعلام کرد که ائتلاف سعودی در نقض اخیر آتش بس اعلام شده از سوی سازمان ملل، یک نفتکش یمنی را تسخیر کرده و در نتیجه تعداد کشتی های باری افزایش یافته است.توقیف نفت توسط ائتلاف سعودی. . 3 قایق.

به گزارش شرکت گاز یمن، ائتلاف متجاوز سعودی حامل گاز به نام “لیدی سارا” را که حامل 8230 تن گاز بود دستگیر کرد.

شرکت گاز یمن همچنین افزود که تمامی این شناورها دارای مجوز سازمان ملل هستند.

شرکت نفت دولتی نجات ملی یمن روز سه شنبه اعلام کرد که ائتلاف سعودی یک قایق حامل سوخت را گرفته و به سواحل جیزان برده است.

این شرکت تایید کرد که: دستگیری این کشتی توسط مجرمان، تمامی بازرسی ها انجام شده و این کشتی از سوی سازمان ملل متحد مجوز گرفته است.

چندی پیش شرکت نفت یمن اعلام کرد که شراکت عربستان و امارات با ادامه نقض تعهدات خود مبنی بر توقف خصومت، یک نفتکش حامل بنزین را علیرغم کسب مجوز از «حتی سازمان ملل متحد برای ورود به بندر حدیده» تحویل گرفته است. تن سوخت توقیف این کشتی با وجود کسب مجوز از سازمان ملل صورت گرفت.

پیشتر عصام یحیی المتوکل، سخنگوی شرکت نفت یمن گفته بود که ائتلاف سعودی آتش بس در آب های یمن را نقض کرده است.

قابل ذکر است که این اقدامات متجاوزان سعودی در سایه آتش بس صورت گرفت. دولت نجات ملی یمن بارها به نقض آتش بس توسط ائتلاف سعودی اشاره کرده و گزارش داده است که ریاض در مورد آتش بس جدی نیست.