آیا دفن سفیر رژیم صهیونیستی به «داستان جادویی تبریز» می افزاید؟ – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان


خبرگزاری مهر، گروه سیاسی: «جورج دیک» سفیر رژیم صهیونیستی در آذربایجان با انتشار عکسی از خود در حال خواندن کتابی درباره تبریز در توییتر نوشت: از این کتابی که اخیراً منتشر شد، چیزهای زیادی درباره تاریخ آذربایجان و فرهنگ تبریز آموختم. من.”

هرگز از خط قرمز در ایران عبور نکنید!

پس از انتشار این توییت، سید عباس موسوی، سفیر ایران در جمهوری آذربایجان در حساب کاربری خود در توییتر به طعنه سفیر رژیم اشغالگر قدس پرداخت: تبریز سرزمین اولین ها در تاریخ است. به عنوان افتخار ایران ظاهراً جمعیت غیور تبریز اولین صهیونیست خبیث را دفن خواهند کرد. هرگز از خط قرمز ما عبور نکنید!»

پاسخ صریح سفیر کشورمان به این توییت با واکنش های زیادی در فضای مجازی مواجه شد؛ رسانه های فارسی زبان در انتشار پاسخ موسوی به «جورج دیک» این توئیت را تهدیدی برای رژیم صهیونیستی خواندند و برخی در کشور پیش از اقدام سفیر ایران با توئیت های سفیر رژیم صهیونیستی مخالفت کردند.

سفیر رژیم صهیونیستی از دهن شما خورد

در همین رابطه داود دشتانی فعال اینترنتی در توییتر نوشت: سفارت اسرائیل در باکو فراموش کرد موشکی که اردوگاه شاسان در اربیل را منهدم کرد از تبریز شلیک شد، فقط این موشک ها توانستند کمپ بادکوبه را منهدم کنند. دیگر اشتباه نکنید!

برای کمک به

کاربر دیگری در واکنش به توئیت سفیر رژیم صهیونیستی به اختصار و موجز نوشت: «شما سفیر ایران در آذربایجان را نزد سفیر اسرائیل صدا می کنید.

احسان محدیان یکی دیگر از فعالان محبوب توئیتر در مطلبی به موضع سفیر رژیم صهیونیستی پاسخ داد: پاسخ سفیر کشورمان در باکو به اتهام جاسوسان صهیونیست با هدف تحریف تاریخ تبریز باعث خروج تجار اسرائیلی شد. هوچی ها در دنیا

وی تاکید کرد: همه ما وظیفه داریم با وجود اختلافات از سفارت کشورمان در باکو حمایت کنیم.

پس از پاسخ آقای سفیر به هموطنان اسرائیلی خود، موجی از حمایت از موضع وی در توییتر آغاز شد. «مهدی اسدی» در واکنش به پست سید عباسی موسوی نوشت: خوش آمدید آقای موسوی! کشوری که از شما حمایت می کند.

کاربر دیگری به نام «امیر کبیر» در توییتی نوشت: تبریز یکی از پرافتخارترین شهرهای تاریخ انقلاب است. ما هرگز فریب کسانی را که به دنبال ایجاد مرز برای آذربایجان در ایران هستند نخواهیم خورد.

ضرورت واکنش باکو به ارتجاع صهیونیستی

این فعالان آنلاین در توییت های خود دولت «علی اف» را نیز خطاب کردند. در همین حال، «مصطفی نجفی» در صفحه شخصی خود نوشت: این توئیت تحریک آمیز سفارت اسرائیل در جمهوری آذربایجان با هدف تداوم افزایش نگرانی ها و تصورات تهدید در میان تهران و باکو است. دولت «الیف» همانطور که اخیراً در طرف ایرانی گفته است، حسن نیت دارد، باید به مانعی در برابر اقدامات تحریک آمیز اسرائیل تبدیل شود وگرنه دیوار بی اعتمادی رشد خواهد کرد!

برای کمک به

ایران در دوره ترکمنچای و قاجار نیست!

«محمد نقدی پور» نیز می نویسد: پیام مطالعه کتاب سفیر رژیم صهیونیستی در جمهوری آذربایجان با موضوع تبریز روشن است. در عین حال دولت «علی اف» بداند که ایران امروز ترکمنچای و قاجار نیست.

او تأکید کرد که رژیم‌های تصنعی که از استعمار انگلیس و روسیه به وجود آمده‌اند، در مقابل ملت‌-دولت‌های واقعی برخاسته از دل تاریخ به جایی نمی‌رسند.

علی اکبر رائفی پور یکی از سلبریتی ها در صفحه توئیتر خود نوشت: رژیم صهیونیستی با تمام توان در حال ایجاد تابلوهای جعلی در جمهوری باکو است. «جورج دیک» سفیر رژیم صهیونیستی کتاب پر از دروغ «قصه های جادویی تبریز» را می خواند!

آیا دفن سفیر رژیم صهیونیستی به «داستان جادویی تبریز» می افزاید؟

پاسخ سفیر کشورمان در باکو برای صهیونیست ها سنگین بود. این موضوع توسط کاربری به نام «تبریز-آذربایجان ایران» در توییتر مطرح شد و نوشت: پاسخ سید عباس موسوی سفیر ایران در باکو آتشی در جان صهیونیست ها افروخت و آن ها آن را سوزاندند.

برای کمک به

این کاربر در ادامه پست خود نوشت: سفارت ایران فقط گفت مواظب باشید چپ چپ در آذربایجان و ایران و سرزمین ایران نگاه کنید، تبریزی ها شما را دفن خواهند کرد.

سفیران رژیم صهیونیستی در گذشته در توئیت هایی موضعی مزخرف علیه کشورمان داشتند که اغلب با واکنش هموطنان ایرانی خود مواجه می شدند. رژیم صهیونیستی در توییتر به ایرانیان حمله کرد.

با توجه به توئیت های سفیر ایران در جمهوری آذربایجان و حمایت هایی که از توئیت های وی صورت گرفت، باید منتظر ماند و دید که سفیر رژیم صهیونیستی چه زمانی در آنجا دفن خواهد شد. “قصه های جادویی تبریز” آیا جمع می شود؟