آیا آنجا بودی؟

هنگامی که مردم در مورد کاهش وزن از دیگران مشاوره می گیرند، اغلب به “متخصصان” در این زمینه مراجعه می کنند. به نظر می رسد اگر من یک شیر آب نشتی داشته باشم، کار درست این است که با یک لوله کش تماس بگیرم تا اینکه خودم این کار را انجام دهم و مشکل را بدتر کنم. بنابراین این منطق باید به کاهش وزن، رژیم غذایی و سلامت منتقل شود، درست است؟ خب اجازه بدهید بگویم “شاید”.

می‌پرسی: «این چه جوابی است؟» خوب، اجازه بدهید توضیح بدهم. مطمئناً، اگر شیر آب شما خاموش شود یا ماشین شما خراب شود، بهترین راه حل این است که با لوله کش یا مکانیک تماس بگیرید، اما وقتی صحبت از کاهش وزن می شود، همه کارشناسان “آنجا نبوده اند یا این کار را انجام نداده اند”، در واقع درصد زیادی از کسانی که مربی شخصی دارند خود هرگز مشکل وزن نداشته اند. این بدان معنا نیست که این مربیان خوب نیستند یا مهارت های بالایی ندارند، اما بسیاری از مربیان شخصی افرادی هستند که فقط ورزش کردن را دوست دارند و تصمیم گرفته اند آن را به حرفه خود تبدیل کنند. اگر می خواهید خوش اندام شوید (که باید) عالی است، اما کاهش وزن خود یک تلاش کاملاً متفاوت است.

بله، کاهش وزن و از دست دادن چربی بدن بسیار بیشتر از ورزش است، مهم نیست که یک “متخصص” به شما چه می گوید. برای موفقیت درازمدت باید به غذاهایی که روزانه وارد بدن خود می‌کنید نگاه کنید. سپس مسائل دیگری مانند خواب یا کمبود خواب، استرس و محرک های هورمونی وجود دارد که همگی می توانند منجر به افزایش وزن شوند. اگر «متخصصی» که با او صحبت می‌کنید به این مسائل نمی‌پردازد، بهتر است ادامه دهید، مگر اینکه از آن‌ها صرفاً برای نتایج در باشگاه استفاده کنید.

کل فلسفه “کمتر بخور، بیشتر حرکت کن” در بسیاری از موقعیت ها جواب نمی دهد و حتی می تواند به جای کاهش وزن منجر به افزایش وزن شود. هر بدنی منحصربه‌فرد است و می‌تواند در کاهش وزن بسیار پیچیده باشد، به خصوص زمانی که به هدف خود می‌رسید. مراقب توصیه هایی باشید که خیلی خوب به نظر می رسند که درست نباشند، توصیه هایی که معمولاً توسط افرادی ارائه می شود که در موقعیتی که شما در آن قرار دارید یا نزدیک آن نبوده اند.

درک کنید که در حالی که بسیاری از مربیان برای کمک به آنجا هستند، آنها فقط انسان هستند و مانند بقیه اشتباه می کنند. و فقط به این دلیل که کسی “گواهینامه” دارد به این معنی نیست که پاسخ شما را دارد. بسیاری از این موارد را می توان به ظهور “فرهنگ ورزشگاه” و توشه ای که با آن همراه بود نسبت داد. در مقالات آینده به این موضوع پرداخته خواهد شد. به یاد داشته باشید، در حالی که باشگاه‌های ورزشی مفید هستند، آنها قصد فروش عضویت را دارند. با مربیان و سالن های بدنسازی به عنوان مکمل مربی خود رفتار کنید

برنامه کاهش وزن نه به عنوان نوشدارویی که باعث کاهش وزن شود.