آنکارا کریدور انرژی روسیه، ایران و عربستان است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از عربی نیوز 21، نورالدین نباتی وزیر دارایی و دارایی ترکیه گفت: ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی خود کریدور انرژی وارداتی از روسیه، ایران و عربستان است.

نباتی خاطرنشان کرد: حمل و نقل گاز طبیعی و نفت در سراسر ترکیه می تواند با خیال راحت و با قیمت رقابتی انجام شود.

وی افزود: ترکیه تلاش می کند منبع انرژی هم از عربستان و هم از کشورهای دیگر باشد.

وی ادامه داد: ترکیه و عربستان در برقراری صلح در منطقه از یکدیگر حمایت می کنند و صلح به کاهش قیمت گاز و نفت کمک می کند.

وزیر دارایی ترکیه به اتحادیه اروپا یادآوری کرد که زمستان در راه است و پروژه مشترک مسکو و آنکارا تنها راه نجات اروپا از بحران گاز است.

وی افزود: اروپا امسال زمستان سختی را به دلیل تحریم های روسیه پیش رو خواهد داشت و باید راه حل های دیگری پیدا کند و پروژه گازی روسیه و ترکیه تضمین می کند که گاز از راه مطمئن و مطمئن به اروپا برسد.

نباتی خاطرنشان کرد: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه خواستار اتخاذ تدابیر لازم برای تبدیل ترکیه به مرکز توزیع گاز روسیه و ایران به کشورهای اروپایی شد.

وزیر دارایی ترکیه در خصوص استراتژی تولید گاز ترکیه گفت که کشورش گاز زیادی در دریای سیاه پیدا کرده است و انتظار می رود که استخراج گاز از سال آینده آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد که ترکیه از شرکت عربستان سعودی در اکسپو 2030 حمایت می کند و دو کشور از یکدیگر در مبارزه با تروریسم حمایت می کنند.