آمریکا کشورهای عرضه کننده تسلیحات به روسیه را تحریم کرد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، «ولی ادیمو» معاون وزیر خزانه داری آمریکا امروز جمعه در دیدار با مقامات 32 کشور جهان درباره تحریم مسکو تهدید کرد که این افراد، کشورها و سازمان ها که مهمات را در اختیار مسکو قرار می دهند، کسانی را که پایگاه های نظامی-صنعتی آنها را تأمین یا پشتیبانی می کنند، مجازات می کنند.

به گزارش این رسانه، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در این باره گفت: آماده و قادر به اعمال تحریم علیه افراد هستیم. یک رسانه، کشورها، و کشورهایی که به روسیه مهمات می دهند.واشنگتن یا از پایگاه صنعتی نظامی این کشور وسط رسانه ها. اکنون در اوکراین درخواست دهید. دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) دستورالعمل ها را صادر می کند.

واشنگتن گفت که از آنجایی که روسیه نمی تواند مهمات نظامی مورد نیاز خود را در جریان عملیات نظامی خود در اوکراین تامین کند، از دیگر کشورها در این زمینه کمک خواسته است.

در همین راستا، مجله پولیتیکو به نقل از دیپلمات های اروپایی پیشتر گزارش داده بود که نمایندگان اتحادیه اروپا در مورد تحریم های جدید علیه مسکو از جمله ایجاد واکنش قیمت به توافق رسیده اند.نفت روسیه.

پولیتیکو با استناد به دیپلمات‌های اروپایی افزود: نمایندگان روز سه‌شنبه به توافق اولیه درباره بسته تحریم‌ها علیه روسیه دست یافتند و دیپلمات‌ها گفتند که مقامات روز چهارشنبه با نسخه نهایی توافق اتحادیه اروپا موافقت خواهند کرد.

همزمان رئیس شورای اروپا پیشتر از بررسی تحریم های جدید علیه روسیه خبر داده بود.

بر اساس این گزارش، چارلز میشل، رئیس شورای اروپا گفت: رهبران اتحادیه اروپا در نشستی که قرار است در تاریخ 6 و 7 اکتبر در پراگ برگزار شود، درباره تقویت تحریم ها علیه روسیه گفتگو خواهند کرد.

میشل در عین حال گفت: مشکل بحران اقتصادی این اتحادیه به دلیل افزایش قیمت انرژی در این اجلاس اروپایی به ویژه در آینده نزدیک مورد بحث قرار خواهد گرفت و اکنون زمستان است.