آمریکا کشته شدن شهروندان خود در حمله به مواضع تروریست ها در کوملا را تایید کرد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بنیاد بولتنوزارت خارجه آمریکا کشته شدن یک شهروند این کشور در حمله موشکی به گروه های جدایی طلب در اقلیم کردستان عراق را تایید کرد.

بر اساس این گزارش، وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد در حمله نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به یکی از مواضع تروریست های تجزیه طلب در شمال میشن، یک شهروند این کشور کشته شد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بدون اشاره به خرابکاری گروه های تروریستی در ایران گفت: نقض حاکمیت عراق توسط ایران را محکوم می کنیم.

وی همچنین گفت که ایالات متحده ابزارها و روش های بسیاری برای پاسخگویی ایران به آنچه که وی فعالیت های بی ثبات کننده در منطقه خواند، دارد.

لازم به ذکر است که قرارگاه نیروی زمینی سپاه بخشی از قرارگاه حمزه سیدالشهداء (علیه السلام) برای انهدام مراکز و محل استقرار تروریست های تجزیه طلب و گروهک های ضدانقلاب در منطقه شمال است.عراق، روابط با مردم نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای تاکید کردند: پس از ظهور شرارت در بخش تجزیه طلب و گروه‌های تروریستی از خاستگاه شمال عراق و به دنبال اثبات نقش برخی گروه‌های تروریستی تجزیه طلب در ناآرامی‌های اخیر است. و همچنین کشف و غفلت از یکی از بزرگترین طرح های خرابکاری در تاسیسات هسته ای ایران توسط گروهک تروریستی کومله و پس از بی توجهی به شمال عراق در تذکرات و هشدارهای لازم برای تخریب و جمع آوری. آن را بیاورید مقر این تروریست ها، نیروی زمینی سپاه در حال انتقام و تلافی است کنجکاواو مراکز و مقرهای کسانی را که مأموریت تولید و حمایت از شرارت های اخیر را دنبال می کردند، زیر آتش شدید قرار داد.

در این بیانیه ضمن تاکید بر پاسخ قاطع و هشداردهنده سپاه به شرارت این گروهک های تروریستی، یادآور شد: در پی تداوم اقدامات شیطانی و تروریستی عناصر و پایگاه های گروهک های تروریستی از شمال کشور. عراق به ویژه در استان‌های کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه و هشدارها و هشدارها به دولت‌های منطقه بی‌اثر است، این نیرو مجموعه‌ای از عملیات‌ها را علیه پایگاه‌ها و مقرهای عمیق این تروریست‌ها انجام داده است. فهمیدن انواع موشک، پهپاد انهدام و جنگ آغاز شده و تاکنون بیشتر اهداف شناسایی، اصابت و منهدم شده است.

در بیانیه نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید شد که سلسله عملیات آغاز شده تا نابودی گروهک‌های تروریستی ادامه خواهد داشت و از دولت مرکزی و دولت در شمال عراق می‌خواهیم جدیت بیشتری در مسئولیت خود در قبال تروریست‌ها نشان دهند. جمهوری اسلامی ایران به عنوان همسایه