آمریکا: به کره شمالی اجازه آزمایش های هسته ای جدید نمی دهیم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیه الیم، “ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید آمریکا اجازه انجام هفتمین آزمایش هسته ای و پیونگ یانگ را به کره شمالی نخواهد داد تانورا اگر این کار را انجام دهد، باید منتظر نتایج باشد.

بر اساس این گزارش، N.D قیمت اضافه شده: واشنگتن پیونگ یانگ تانورا دعوت به استدلال و اقدامات دیپلماتیک برای پایان دادن به همه مشکلات.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در عین حال گفت که واشنگتن دیپلماسی را برای دستیابی به هدف خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره ترجیح می دهد.

N.D قیمت او همچنین گفت که کشورش در کنار پیونگ یانگ است تانورا نه با نفرت، بلکه با اعمال تحریک آمیز آمیز کره شمالی نگران است.

در همین حال خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی پیشتر به نقل از منابع خود اعلام کرده بود که کره شمالی قصد دارد هفتمین آزمایش تسلیحات هسته ای خود را بین 16 اکتبر تا 8 نوامبر انجام دهد.

وندی شرمنمعاون وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که واشنگتن سامانه های دفاع اتمی و موشکی را برای حفاظت از کره جنوبی و ژاپن مستقر کرده است. خوب قرار دادن.

همچنین “یون سوک یولرئیس جمهور کره جنوبی در پارلمان این کشور گفت: ما تخمین می زنیم که کره شمالی مقدمات هفتمین آزمایش هسته ای خود را تکمیل کرده است.

یون سوک یولوی در حالی در پارلمان صحبت می کرد که گمانه زنی های فزاینده مبنی بر اینکه کره شمالی به زودی اولین آزمایش هسته ای خود را از سپتامبر 2017 انجام خواهد داد. او از آزمایش موشکی اخیر کره شمالی انتقاد کرد که “قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل را نقض می کند و با سرعت بی سابقه ای در حال رشد است”.

کره شمالی از ابتدای سال جاری تاکنون 27 آزمایش موشکی انجام داده است. یون پرتاب کره شمالی را یک “حمله” به جامعه بین المللی توصیف کرد و گفت که بازدارندگی آن را از طریق دفاع مشترک با ایالات متحده و همچنین همکاری با دفاع در برابر ژاپن بهبود خواهد بخشید.