آمریکا بزرگترین سد لبنان در برابر معدن و گاز است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، رئیس هیئت مدیره حزب الله تاکید کرده است که به منابع نفت و گاز لبنان دسترسی دارد.

هاشم صفی الدین افزود لبنان می تواند مستقل از هر فشاری باشد و آمریکا دلیل اصلی جلوگیری لبنان از بهره برداری از منابع و منابع نفتی است.

صفی الدین در مراسم یادبود حزب الله در حسینیه منطقه انصاریه گفت: دولت باید مرزها و مناطق جنگی خود را به طور رسمی و علنی اعلام کند تا متحد شود لبنانی ها اعم از مخالفان، ارتش و مردم و آنچه که ایالات متحده می خواهد.» یا نمی خواهند حقوق خود را در اعماق دریاها مطالبه کنند.

رئیس هیئت مدیره حزب الله افزود: همبستگی لبنان برای حل بحران و مشکلات سیاسی و اقتصادی پیش روی مردم کافی است. گزینه مقاومت گزینه موثری است که به لبنان اجازه می دهد ثروت و پیروزی خود را حفظ کند.

صفی الدین تاکید کرد: زمانی که می خواهیم بحران های بزرگی مانند نفت و گاز را حل کنیم نیاز به همبستگی و مشارکت در حل همه مشکلات داریم و همیشه این خواسته را داشته ایم. ما اعتراضات شدید و عظیمی را آغاز کردیم زیرا اولویت ما مقاومت مداوم بود. حل بحران اقتصادی در حال حاضر یکی از اولویت هاست و نیازمند اعتماد متقابل است و نجات کشور در همه ابعاد ضروری است.

وی افزود: از مسئولان جدید و نمایندگان مستقل وعده هایی شنیده ایم اما نیازمند اجرا و اقدام است.

در همین حال، میشل عون، رئیس جمهور لبنان نسبت به هرگونه حرکت صهیونیستی در منطقه جنگی هشدار داد و آن را اقدامی نفرت انگیز خواند.

عون گفت: «مذاکرات در مورد تعیین خط ساحلی ادامه دارد و هرگونه اقدام یا فعالیت در منطقه مورد مناقشه تحریک آمیز و خصمانه تلقی می شود».