آمریکا با تورم غیرقابل قبول مواجه است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزیر خزانه داری آمریکا گفت: سطح تورم در این کشور با سطوح غیرقابل قبولی روبرو است.

بر اساس این گزارش، جانت یلن در جلسه استماع کمیته مالی سنا گفت: «تقریباً در همه کشورهای توسعه یافته جهان شاهد تورم هستیم. ما در حال حاضر با چالش هایی مانند تورم غیرقابل قبول مواجه هستیم.

تورم در ایالات متحده در ماه آوریل 8.3 درصد گزارش شده است که بالاترین نرخ در 40 سال گذشته است.

با جنگ در اوکراین، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل تورم و تورم در داخل کشورش تحت فشار شدیدی قرار گرفته است، که شدت بحران اقتصادی را تشدید می‌کند. مشکلات زنجیره تامین، جنگ در اوکراین و تقاضای بالای مصرف‌کننده، قیمت کالاها را در ایالات متحده در بالاترین سطح خود در 40 سال گذشته نگه داشته است.

یک ناظر آمریکایی از سیاست های داخلی و بین المللی دولت بایدن انتقاد کرده و او را به دروغگویی و گمراه کردن مردم آمریکا متهم کرده است.

ساندرا فریدمن، تحلیلگر آمریکایی به وب‌سایت امریکن تینکر گفت: «جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده و دولت او به مردم درباره دلیل افزایش قیمت نفت در این کشور دروغ می‌گویند.

وی همچنین افزود: دلیل اصلی افزایش قیمت نفت در آمریکا این بود که جو بایدن در اولین روز ریاست جمهوری خود اعلام کرد که کار حفاری برای میدان نفتی آمریکا و پروژه خط لوله نفت XL را متوقف کرده است.

فریدمن با تاکید بر اینکه وظیفه رئیس جمهور تامین نیازهای مردم آمریکاست، گفت: “آنها با نگفتن ریشه بحران فعلی مردم را گمراه می کنند.”

این تحلیلگر آمریکایی همچنین از سیاست های دولت بایدن در مورد دیگر مسائل و موضوعات بین المللی انتقاد کرد.