آلمان نتایج تحقیقات انفجار گاز نورداستریم را ارائه نخواهد کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، نشریه اشپیگل روز جمعه به نقل از منابع خود گزارش داد که سوئد پیشنهاد داده است یافته های خود را در مورد تحقیقات مربوط به حادثه گاز به اشتراک بگذارد. به دور چیزی چرخیدن او جریان 1 و 2 با آلمان و دانمارک را رد کرد.

سوئد مخالفت خود را با به اشتراک گذاشتن نتایج تحقیقات با استناد به سطح بالای طبقه بندی امنیتی این تحقیقات ابراز کرده است.

هفته آلمان گفت که سوئد حتی یک تیم تحقیقاتی مشترک تشکیل داده است بین المللی بررسی حوادث در سیستم به دور چیزی چرخیدن استریم مخالفت کرد و گفت: “سطح محرمانه بودن نتایج تحقیقات برای به اشتراک گذاشتن با سایر کشورها بسیار بالاست.”

اشپیگل همچنین گفت که مخالفت سوئد با به اشتراک گذاری اطلاعات و نتایج تحقیقات در مورد انفجار خط لوله گاز. نورد استریم 1 و 2 اگر این کشور از ابتدا در مورد این موضوع اظهار نظر نمی کرد.

در مورد امتناع سوئد از به اشتراک گذاشتن نتایج تحقیقات، آلمان گفت که همچنان امیدوار است با مقامات همکاری کند.

این هفته می نویسد که مقامات آلمانی معتقدند که می توان از یک وسیله انفجاری مشابه 500 کیلوگرم TNT برای منفجر کردن خط انتقال گاز استفاده کرد. نورد استریم دست دوم

پیش از این، تلویزیون ARD آلمان به نقل از منابعی از دولت برلین گزارش داده بود که آلمان، سوئد و دانمارک از برنامه‌های خود برای انجام تحقیقات مشترک در مورد خرابکاری کانال خبر داده‌اند. به دور چیزی چرخیدن استریم منصرف شده و این کار را یکی یکی انجام خواهد داد. سخنگوی وزارت کشور آلمان نیز به خبرنگاران گفت که پلیس فدرال آلمان تحقیقات خود را تکمیل کرده است.

این شبکه آلمانی گزارش داد که پلیس فدرال این کشور به همراه نیروی دریایی در حال بررسی خرابکاری در خط لوله گاز هستند. به دور چیزی چرخیدن پخش ۱ و ۲ را از ۱۶ مهر آغاز کردند.

تا الان چهار نفر با بنزین بوده اند به دور چیزی چرخیدن رودخانه ای پیدا شده که انتهای آن توسط گارد ساحلی سوئد شناسایی شده است. قبلا این شرکت به دور چیزی چرخیدن استریم گزارش داد که سه خط لوله در خط لوله گاز دریایی وجود دارد به دور چیزی چرخیدن جریان های 1 و 2 در 26 سپتامبر آسیب بی سابقه ای دیدند. زلزله شناسان سوئدی بعدها نشان دادند که دو انفجار در لوله ها رخ داده است به دور چیزی چرخیدن این رودخانه در 26 سپتامبر رخ داد.

اول هم ماگدالنا اندرسون، نخست وزیر سوئد، خاطرنشان کرد که این کشور شواهدی از خرابکاری در انفجار خط لوله دارد. به دور چیزی چرخیدن استریم 1 و 2 را پیدا کرد اما گفت که این نتایج را با مسکو به اشتراک نخواهد گذاشت.

اندرسون به خبرنگاران توضیح داد: «در سوئد، تحقیقات اولیه ما محرمانه است و این مطمئناً صدق می کند.

با این حال، وی خاطرنشان کرد که اگر روسیه بخواهد می تواند تحقیقات خود را انجام دهد زیرا استکهلم تیم های تحقیقاتی را از منطقه خارج کرده است.

وی افزود: منطقه اقتصادی سوئد منطقه ای نیست که سوئد بتواند آن را دور بریزد.

مایکل خودتو بشورشریک اندرسون در مسکو، از استکهلم به مقامات و شرکت های روسی درخواست کرد گازپرومغول انرژی این کشور مجاز به شرکت در این تحقیق شد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز دوشنبه در نشست شورای امنیت در مسکو گفت که با وجود رد درخواست روسیه برای مشارکت در تحقیقات، “ما دقیقاً می‌دانیم چه کسی از این کار سود می‌برد.” این یک جنایت است.

پوتین قبلا «آنگلوساکسون ها» را به دست داشتن در آنچه مسکو «تروریسم بین المللی» می خواند، متهم کرده بود. آنگلوساکسون اصطلاح روسیه برای اتحاد ایالات متحده و بریتانیا است.

دلیل یک بار دیگرانفجار وزیر خارجه آمریکا به دور چیزی چرخیدن او این رودخانه را “فرصتی بزرگ” خواند که به اروپا اجازه می دهد “یک بار برای همیشه خود را از وابستگی به انرژی روسیه رها کند.”