آزمایش تسلیحات اولتراسونیک توسط نیروی دریایی آمریکا – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ارتش و نیروی دریایی ارتش آمریکا حدود 12 سلاح مافوق صوت در پایگاه هوایی در حال آزمایش هستند wallops ناسا در ویرجینیا تاسیس شد.

وابسته به نیروی دریایی در بیانیه ای اعلام کرد این آزمایش که در آزمایشگاه های ملی ناسا انجام شد، تجهیزات ارتباطی و ناوبری را برای سلاح های مافوق صوت ارزیابی کرد. بر اساس این گزارش، این آزمایش همچنین یک دستگاه پیشرفته را نشان داد که برای مقاومت در برابر شرایط مافوق صوت طراحی شده است استارزیابی کردند.

در این گزارش آمده است که این آزمایش برای راستی‌آزمایی جنبه‌های آینده حمله سریع متعارف و سیستم‌های تسلیحات مافوق صوت دوربرد نیروی دریایی انجام شد.

آمریکا در سال های اخیر در بحبوحه ظهور روسیه و چین، که ایالات متحده آنها را به عنوان رقبای استراتژیک می بیند ممکن است دیدنسرمایه گذاری خود را در توسعه سلاح های اولتراسونیک افزایش داده است.

سرعت سلاح های مافوق صوت برای شکست روش های دفاعی سنتی و کاهش زمان واکنش حریف تعیین کننده است.

سال گذشته، ایالات متحده یک موشک مافوق صوت ساخته شده از فناوری تنفس هوا را با موفقیت آزمایش کرد که می تواند تا پنج برابر سرعت صوت حرکت کند. موشک های مافوق صوت ساخته شده با فناوری باد می توانند از هوای جو زمین برای دستیابی به نیروی رانش پایدار مورد نیاز برای سفرهای پر سرعت استفاده کنند.

این موشک مافوق صوت علاوه بر سرعت خود به دلیل قابلیت تغییر جهت پس از شلیک و همچنین قابلیت آن است اجتناب از رادار آنها مورد توجه قدرت های جهانی قرار گرفته اند. به گفته ارتش روسیه، این کشور از نمونه یک موشک مافوق صوت در حمله نظامی به اوکراین استفاده کرد و چین در سال 2019 در جریان یک رژه نظامی، موشک مافوق صوت خود را اعلام کرد.