آزادی 13 محکوم به اعدام و آزادی 76 زندانی در هرمزگان – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، مظفر حمزه ای گفت: اجرای کمپین عزت علی (علیه السلام) و به عشق حسین (علیه السلام) در شش ماهه نخست امسال منجر به آزادی 13 نفر به اعدام محکوم شدند. و آزادی 76 زندانی در این استان

حمزه ای افزود: همچنین در نتیجه اقدامات شورای حل اختلاف استان برای ایجاد اجماع در پرونده های قضایی از ابتدای سال 1401 تاکنون 149 زندانی در استان آزاد شدند که افزایش 95 درصدی این شاخص را نشان می دهد. نسبت به مدت مشابه سال گذشته.

وی تصریح کرد: در 6 ماهه اول سال 1400، 9 مورد صلح و سازش از نظر قصاص نفس وجود داشت که متأسفانه به 13 امتیاز رسید و 40 درصد افزایش یافت.

حمزه ای خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال یکصد و هشتاد و هشت هزار و سی و هشت پرونده به شورای حل اختلاف استان وارد شده و سیزده و چهارصد و سی و هشت هزار پرونده نیز با صدور رأی مختومه شده است. .

این مقام قضایی تایید کرد: 44 درصد پرونده های قابل حل و فصل با شورای حل اختلاف استان هرمزگان منجر به رضایت و ایجاد صلح و سازش بین ناشران شده که نسبت به مدت مشابه هفت درصد افزایش را نشان می دهد. سال گذشته

وی گفت: اجماع در پرونده های قضایی در شش ماهه اول سال 1401 پنج درصد و اجماع در پرونده های کیفری نسبت به مدت مشابه سال 1400 رشد 8 درصدی داشته است.