آزادی آموزش غدیر/ زیر بار فشار آمریکا نخواهیم بود – اخبار مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام غلامحسین مهدوی نژاد در نماز ظهر این هفته آدینه سمنان که به میزبانی مصلی امام در این شهر برگزار شد، فرصت خوبی را برای مطالعه درباره آزادی امام در عید غدیر خم دانست.آ) و ما را از امام خود بیشتر بدانیم، فرمود: تمام زندگی پیامبر اکرمپ) و ائمه اطهار و ائمه به ما درس آزادگی بدهند و امروز بیش از هر زمان دیگری آن را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی با بیان اینکه غرب و به ویژه آمریکا هیچ گاه متحد ما نبوده اند و از بدو تولد انقلاب اسلامی با متزلزل شدن پایه های خود، پایه های براندازی آن ها را پی ریزی کردند و افزودند: در این چهل سال به خیر و برکت. مقامات مذهبی نتوانستند به اهداف شیطانی خود دست یابند

اگرچه آمریکا می‌گوید نمی‌خواهد حکومت جدیدی مانند جمهوری اسلامی مستقل باشد و روی پای خود بایستد، اما امام موقت به سمنان گفت: دشمن می‌خواهد وابسته باشد، ما همیشه با آنها بودیم، بنابراین در هر کاری تلاش کردند. راه رسیدن به آن اهداف آنها، اما تاکنون شکست خورده اند

مهدوی نژاد نقض برجام را یکی از دلایل عدم پایبندی آمریکا به تعهدات خود دانست و تصریح کرد: امروز باید درس آزادی به رئیس قوه مجریه، میانجی ها، مردم و جامعه داده شود تا بدانند. که در این انحصار قدرت طلبی آمریکا، ایران کشوری مستقل و آزاد است و اجباری نیست.

وی با بیان اینکه امروز باید موضوع غدیر و ولایت برای آگاه سازی جوانان جامعه روشن شود، افزود: نباید فراموش کنیم که دشمن تمام وقت ما را آماده می کند و باید در آن عاقلانه رفتار کنیم. فضا و با آگاهی دادن به ذهن جوانان، غرب را در جای خود قرار داد.