آثار برگزیده اخبار ایران و جهان در جشنواره تئاتر استانی سیستان و بلوچستان ارائه شد – مهرسید ابوالفضل هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: هفته گذشته جمال ناصر بلیده، سلمان فارسی صالح زهی و رضا جن آبادی به عنوان ناظر جشنواره استانی، 12 اجرا از زاهدان، یک نمایش از زابل، یک نمایش از زهک و سه اجرا. نمایش های شهرستان کنارک که متقاضی شرکت در سی و دومین جشنواره تئاتر استانی بودند، مورد ارزیابی قرار گرفتند و در نهایت هشت نمایش اول در دبیرخانه سی و دومین جشنواره تئاتر استانی قرار گرفتند.

وی گفت: نمایش «زندگی سگ مرده» به نویسندگی حامد مکلی و کارگردانی مرتضی مودی، «گاو مرد» به نویسندگی منصور فارسی و کارگردانی سعید کیخا، «متخصص مغز و اعصاب» به نویسندگی و کارگردانی مهرداد درقی مهرداد درقی و برنامه “مردمن”. مرد» به نویسندگی و کارگردانی ارسلان محبی از جمله نمایش هایی بود که در این جشنواره حضور داشت.

هاشمی ادامه داد: نمایش «کوتوله ها» به نویسندگی حسین ناظمیان پور و کارگردانی حسین گهری، «مان روناک آرنت» به نویسندگی اعظم آقایی و کارگردانی معین زنده دل با برنامه «گل زخمی» به نویسندگی سید صادق فضلی و کارگردانی سحر. کیخا جوان و نمایش «غروب فروغ» به نویسندگی سعید بادینی و کارگردانی حامد سراوانی از دیگر نمایش های جشنواره تئاتر استانی خواهند بود.

دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر سیستان و بلوچستان گفت: در نهایت پس از اعلام نمایش های پذیرفته شده و طرح های نهایی، این جشنواره استانی از 7 تا 30 آبان ماه در تئاتر شهر زاهدان برگزار می شود و در پایان دو نمایش برتر استان به دبیرخانه تئاتر فجر ارسال می شود.