آتش زیر خاکستر تغییر مدیریت در هسته مبارزه در ایران – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش پرس از مهر، فدراسیون کشتی در چهارمین روز از مهرماه با صدور حکمی امید شایگان را به عنوان سرپرست اداره کشتی استان مازندران منصوب کرد. به این ترتیب عسگری محمدیان رئیس اسبق کشتی استان و پیش از پایان دوره ریاست خود به طرز شگفت انگیزی از سمت خود استعفا داد.

عسگری محمدیان در 13 تیرماه 1398 به عنوان رئیس هیئت مدیره این استان انتخاب شد و چند روز مانده به پایان 4 سال ریاست خود به پیشنهاد مدیرکل ورزش و جوانان در مازندران. قلمرو و تایید فدراسیون بوکس.

تجربه نشان داده است که هرگونه عزل و نصب در راس هیات کشتی استان مازندران با فراز و نشیب همراه است و بدون شک روزهای پرتلاطمی برای فدراسیون کشتی، بوکس و مدیرکل ورزش استان در پیش خواهد بود. در نتیجه این تغییر و تغییر مدیریتی را می توان آتشی زیر خاکستر دانست که به بستر کشتی ایران رسیده و اگر اتفاق بیفتد می تواند روی حافظان آن تاثیر بگذارد و سکو هم است.

در هر صورت اخراج عسگری محمدیان زمانی اتفاق افتاد که در مسابقات جهانی 2022 صربستان 8 نماینده کشتی آزاد و چند ملی پوش از استان مازندران بودند و خوش درخشیدند.

این بدان معناست که رئیس جمهور برکنار شده و همکارانش مسیر خود را در عرصه کشتی استان به خوبی طی کرده اند و با رشد و نتایج خوبی برای تمامی رده های سنی همراه بوده است، مبارزه آزاد و آزاد. اگرچه برخی معتقدند یکی از دلایل اصلی برکناری عسگری محمدیان عملی نشدن به وعده های وی در جذب منابع و حامیان است، اما این تنها نکته ای است که به نظر می رسد هیچ پاسخی برای عسگری محمدیان ندارد!

وی در واکنش به خبر برکناری خود به طعنه گفت شاید گناهش بوده که یاغی های مازندران بهترین عملکرد را در جام جهانی سال گذشته داشته اند و شاید کشتی گیران جوان و جوان آزاد و مازنی در مسابقات ملی مختلف بهترین نتایج را کسب کرده اند. مسابقات! علاوه بر این، استان در مدت تصدی وی برنده سه رویداد شد بین المللی میزبان

البته این کشتی گیر پیشکسوت ایران و قهرمان سابق المپیک پس از این اخراج عجیب و ناعادلانه گفت که تمام تلاش خود را برای پیشرفت کشتی مازندران انجام می دهد و با لطف خداوند و حمایت هم تیمی هایش که برای او کار می کنند، این استان بیشترین تعداد را دارد. کشتی گیران ملی در تمامی رده های سنی اما در نهایت اهداف دیگر در برنامه محقق نشد.