«آب، هوا، خاک، نان» 2 برد / سهولت زندگی در شهری دورافتاده – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، مستند «آب، هوا، زمین، نان» به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری و تهیه کنندگی سمیه زراعت کار و مهدی زمانپور کیاسری برنده جایزه خلاقیت جشنواره فیلم کودکان سئول دهم در کره جنوبی و در هجدهمین نظرسنجی شد. جشنواره فیلم Dock Edge نیوزلند برای فیلم کوتاهش مورد تحسین ویژه داوران قرار گرفت.

هیئت داوران جشنواره کودکان سئول در بیانیه‌ای گفت: «این جایزه به فیلم‌هایی اعطا می‌شود که با خلاقیت و روحیه چالش‌انگیز خلق شده‌اند و شکل موجود فیلم‌های کودکان را در هم شکسته‌اند.»

داور جشنواره داک اج نیوزیلند، یکی از رویدادهای سینمایی نامزد اسکار، گفت: «سادگی زندگی در شهری دورافتاده در ایران دیده شد. به همراهی، مراقبت و روابط مردم عادی علیرغم ناملایمات می نگرد. داوران می خواهند از روایت روان و بازی موثری که این بازیگر در این فیلم نشان می دهد قدردانی کنند.

مستند 25 دقیقه ای «آب، هوا، زمین، نان» که تولید آن بیش از یک سال به طول انجامید، روایتی رنگارنگ و حساس از زندگی ابوالفضل و ادای احترام به دو کودک فهرجی است که زندگی های دیگری را در سردرگمی سپری کردند. نقش.

پخش بین المللی فیلم بر عهده موسسه هنر هفتم به سرپرستی علیرضا شاهرخی است.

از دیگر دلایل «آب، هوا، خاک، نان» نویسنده و کارگردان: مهدی زمانپور کیاسری، تصویربردار: داوود رحمانی، حسن سیدی پریشان، مهدی زمانپور کیاسری، تدوین: محمدرضا وطن دوست، صدای مهندس: پیام میرتبریزیان، صدابردار: آرش قاسمی، مدیر تولید: تیمور نوربخش، تهیه کننده: سمیه زراعت کار و مهدی زمانپور کیاسری.